X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zwiedzanie świata nie polega na braniu, lecz na dawaniu"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:00
- Podróżowanie nie polega na tym, by czegoś oczekiwać, np. darmowej podwózki czy noclegu. Warto dawać ludziom jak najwięcej od siebie, otworzyć oczy i umysły na to, co nas otacza - przekonywał Włodek Nielipiński, twórca bloga "Pan Czosnek w podróży", który przez trzy miesiące pracował w Azji jako wolontariusz.
Audio
  • O podróży, chorobie i filozofii pomagania opowiada Włodek Nielipiński (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcia z podróży
Zdjęcia z podróżyFoto: mat. arch. Włodka Nielipińskiego

Odwiedził m.in. Tajlandię, Laos, Wietnam, Kambodżę czy Singapur. Jadąc na wyprawę do Azji Południowo-Wschodniej chciał połączyć praktyczne z pożytecznym. - Początkowo skupiałem się dość samolubnie na sobie, a celem były po prostu przeżycia ekstremalne, np. skoki na bungee. Ale już na miejscu zorientowałem się, że są tam ludzie, którzy potrzebują mojej pomocy - wspominał Nielipiński. Pracował więc na farmie za posiłki, uczył dzieci angielskiego za noclegi. - To wolontariat złapał mnie, a nie ja szukałem takiej szansy. Wiedziałem tylko, że coś chcę zrobić dla tamtejszych mieszkańców. Zapotrzebowanie jest ogromne - mówił gość Czwórki.

Włodek Nielipiński Poddając sie chemioterapii planowałem kolejne podróże. A dwa tygodnie po operacji poleciałem - jeszcze ze szwami na ciele - do Walencji. To były najpiękniejsze cztery dni w moim życiu. W tym czasie zapomniałem o bólu

O tym jak pomagać innym wykorzystując swoje umiejętności i wiedzę, a także… balony i czy każdy może zostać wolontariuszem - rozmawialiśmy w studiu Czwórki. Gość Justyny Tylczyńskiej wspominał także okres swojej choroby, i mówił także o tym, jak nie dać się pokonać rakowi, a swoją radość życia przekazywać innym. Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Włodek Nielipiński, twórca bloga "Pan Czosnek w podróży".

Data emisji: 3.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:20
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Timorze Wsch. "To kraj, o którym zapomniał świat"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:46
Timor Wschodni, 15-letni, a zarazem najmłodszy kraj Azji Południowo-Wschodniej, to dawna portugalska kolonia, która ma za sobą trudną, bolesną historię. Kamila Kowalewska pojechała właśnie tam, by wspomóc działania lokalnej organizacji ekologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Tanzanii. "Nie zawsze jest łatwo"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 18:36
Wolontariat w Tanzanii to okazja, by poznać kulturę innego kontynentu, nabyć pierwsze doświadczenie w pracy i oczywiście przeżyć niesamowite wakacje na łonie nietkniętej jeszcze cywilizacją natury. Ale nie tylko.
rozwiń zwiń