X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wolontariat w Timorze Wsch. "To kraj, o którym zapomniał świat"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 15:46
Timor Wschodni, 15-letni, a zarazem najmłodszy kraj Azji Południowo-Wschodniej, to dawna portugalska kolonia, która ma za sobą trudną, bolesną historię. Kamila Kowalewska pojechała właśnie tam, by wspomóc działania lokalnej organizacji ekologicznej.
Audio
  • Życie w Timorze Wschodnim - rozmowa z Kamilą Kowalewską (Dajesz radę/Czwórka)
Timor Wschodni
Timor WschodniFoto: Kamila Kowalewska (źr. blog "Kami Everywhere")

wolontariusz lew 1200 .jpg
Wolontariat w Afryce, czyli podróże z misją

Uzyskanie niepodległości 15 lat temu było przełomowym momentem w dziejach Timorczyków. W Czwórce Kamila Kowalewska wspominała, że to miejsce to dziś "kraj kontrastów", o którym "świat zapomniał i przypomina sobie dopiero, gdy ma w tym jakiś interes". - To dwa równoległe światy: świat czterogwiazdkowych hoteli w stolicy, a z drugiej strony - ubóstwa, na granicy którego żyje połowa mieszkańców. Minimalna pensja w Timorze Wschodnim to 115 dolarów, zaś w działających tam zagranicznych organizacjach - wypłaty zaczynają się od 3 tys. - wymieniała Kowalewska.


walencja 1200.jpg
Walencja - może to Twoje miejsce na Ziemi?

Polka sama zorganizowała swoją podróż do tego kraju i znalazła organizację, której chciała pomagać. - Chciałam edukować społeczeństwo, promować postawy ekologiczne. Pokazać, że my, jako jednostki, jesteśmy w stanie coś zrobić dla środowiska - wspominała. Jak wyglądał jej dzień i czym dokładnie zajmowała się jako wolontariuszka? Co urzekło ją w Timorze, a co najbardziej zszokowało? Zapraszamy do wysłuchania nagrania ze studia.

***

Nazwa audycji: Dajesz radę 

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Kamila Kowalewska (podróżniczka, blogerka)

Data: 15.11.2017

Godzina: 14.06

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portugalia - poczuj się, jak w epoce templariuszy

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 18:09
Wystarczy jechać do miejscowości Tomar, w której znajduje się skarb Unesco - Klasztor Zakonu Chrystusa - dawna siedziba templariuszy. Zapraszamy was na wyprawę do Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Indonezji. "To praca, a nie wakacje"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 17:20
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Na każdej panują inne zwyczaje, kultura. - Szukałam ofert wolontariatu w całej Azji, aplikowałam też do Iranu i Indii. Wiedziałam tylko, że chcę pracować z dziećmi. Udało się z Indonezją i dziś bardzo się z tego cieszę - mówiła Jolanta Lisicka, która w tym kraju spędziła cztery miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odległe kraje na wyciągnięcie ręki dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 18:03
- Dużym szokiem kulturowym był dla mnie kolektywizm w Chinach, bo jest to typ społeczeństwa, w którym ludzie wszystko robią razem - mówi student, Michał Duda.
rozwiń zwiń