X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zrób ten zielnik". Fascynujący świat roślin na kartkach papieru

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 11:57
- Z wielu zalet tzw. chwastów potrafimy już korzystać, a dzika kuchnia jest coraz bardziej popularna. To chciałem pokazać w mojej książce - że kwestią czasu jest, kiedy spojrzymy na te rośliny już całkiem łaskawym okiem - mówił Łukasz Skop, autor "Zrób ten zielnik".
Audio
  • Jak stworzyć własny zielnik? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Madhourse/Shutterstock.com

"Zrób ten zielnik" to zbiór 50 zadań, które czytelnik własnoręcznie musi wykonać, a dzięki którym odkryje on nowe - być może dotychczas nie poznane przez niego - gatunki roślin. - Nie chciałem, by była to po prostu pomoc dydaktyczna. Podpowiadam m.in. jak suszyć poszczególne części roślin, w tym także kawałki kory, łodygi - mówił gość Czwórki. Jak tłumaczył, przygotowując nasz zielnik nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na dorodnych okazach, a raczej starać się wybierać "charakterystycznych przedstawicieli swojego gatunku". - Wykorzystujmy rośliny, które znajdziemy, nie szukajmy ich celowo - tłumaczył gość Justyny Majchrzak.

W jaki sposób przytwierdza się rośliny w zielniku i dlaczego popularna taśma klejąca jest najgorszym rozwiązaniem? Gdzie szukać roślin, które warto zasuszyć w zielniku i jak zbierać okazy, które wykształciły skuteczne systemy obronne, chroniące je przed zerwaniem, m.in. pokrzywy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak 

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: Łukasz Skop (autor popularnego bloga Bez-Ogródek, ogrodnik amator i amator ogrodów, biotechnolog roślin, autor książki "Zrób ten zielnik")

Data emisji: 1.05.2018

Godzina emisji: 14.05

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książka, która powstała z miłości do piękna roślin

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:16
"O roślinach" to nowy album, w którym floryści Radosław Berendt i Łukasz Marcinkowski opowiadają o domowej uprawie roślin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenny powrót do ogrodu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 10:55
Wreszcie nadeszły dni, kiedy można zrzucić ciepłe zimowe kurtki, a promienie słońca przyjemnie ogrzewają policzki. Przyroda budzi się do życia i - co tu dużo mówić – najwyższa pora rozpocząć wiosenne prace w ogrodzie!
rozwiń zwiń