Studia we Włoszech: "są płatne, a obrona tytułu jest wielkim świętem"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 12:00
W ramach programu Erasmus Plus Karolina Walczowska wyjechała na staż do jednego z biur podróży w Rimini. Rok później odwiedziła południową część kraju. Jak jej się to udało?  
Audio
  • Uliczny gwar i mentalność ludzi południa. Karolina Walczowska o Erasmusie we Włoszech (Dajesz radę/Czwórka)
Neapol - zdjęcie ilustracyjne
Neapol - zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mariia Golovianko

Erasmus nie dotyczy już tylko studentów. Posiada bogaty program m.in. dla uczniów techników, szkół zawodowych i średnich Karolina Walczowska

Studiowała "Communicazione" w Neapolu - trzecim co do wielkości włoskim mieście. W tym czasie, wykorzystując możliwości finansowe, razem z poznanymi na miejscu studentami z całej Europy odwiedziła Portugalię i Grecję. Pobyt na Erasmusie nie ograniczał się tylko do studiowania. Zdążyła też poznać włoską kulturę, spróbować tradycyjnej kuchni, a nawet nauczyć się podstaw języka. - W tej kulturze zauroczyłam się podczas wakacji, które spędziłam we Włoszech jesienią 2015 roku, jeszcze przed wyjazdem na Erasmusa. Wróciłam do Krakowa i wbiłam sobie do głowy, że muszę tam wyjechać. Wzięłam kilka lekcji włoskiego i wyjechałam na praktyki - opowiadała studentka. 

- Na początku planowałam, że wyjadę na pół roku do Neapolu. O moim pomyśle opowiedziałam koordynatorce praktyk na Uniwersytecie Papieskim. Ona widząc mój entuzjazm, zaproponowała mi praktyki. Swoją przygodę we Włoszech zaczęłam od Rimini - wspominała. 

Na czym polegały praktyki w "Sistema turismo"? Za co pokochała Neapol? Jak ubiegać się we Włoszech o darmowy akademik? Co możemy znaleźć na jej podróżniczym blogu? Co jest ulubioną potrawą Włochów, dlaczego jedzą późno i ile kalorii ma taka dieta? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Karolina Walczowska (redaktorka w portalu "Onet Podróże", studentka dziennikarstwa)

Data emisji: 4.07.2018

Godzina emisji: 14.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 19:05
W ramach programu Erasmus Plus studiował przez jeden semestr w Oulu w północnej Finlandii. - Wybrałem ten kierunek podróży, bo lubię skandynawską kulturę, a nie lubię tłumów. Liczyłem trochę na łut szczęścia i udało się - tłumaczył Łukasz Wolak w Czwórce.
rozwiń zwiń