X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Erasmus w Rumunii. "Bardzo wysoki poziom nauczania"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 18:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do wyjazdu na naukę do Rumunii - kraju kontrastów, który z otwartymi ramionami wita studentów Erasmusa.
Audio
  • Jak wyjechać do Rumunii na Erasmusa, jak utrzymać się w tym kraju i jak wygląda tamtejsze życie od kuchni? Rozmowa z Martą Gawrychowską (Dajesz radę/Czwórka)
Widok z lotu ptaka na centrum Bukaresztu
Widok z lotu ptaka na centrum BukaresztuFoto: Augustin Lazaroiu/Shutterstock.com

Kenia chłopiec Afryka 1200x660.jpg
"Leczymy z misją" - studencka pomoc w Kenii

Większość studentów na Erasmusa wybiera kraje Europy Zachodniej, ale z Martą Gawrychowską było inaczej: zdecydowała się na wyjazd do Rumunii i dziś przyznaje, że była to najlepsza decyzja w jej życiu. - Nie lubię stereotypów, a miałam wrażenie, że te o Rumunii są wyjątkowo krzywdzące - tłumaczyła w Czwórce. - Mówi się o strasznej biedzie, Cyganach, żyjących w ubóstwie. Choć jest w tym trochę racji, to wizje bardzo przekoloryzowane. Większość Polaków miesza też Romów z Rumunami - tłumaczyła i jak podkreślała, Rumuni to ciepli i bardzo gościnni ludzie.

Mówiła też, jak wygląda nauka na bukareszteńskich uczelniach i czym tamtejszy system edukacji różni się od polskiego. - Miałam zajęcia zarówno po angielsku, jak i francusku, a moja grupa - w której zresztą nie było nikogo innego z Erasmusa - miała niesamowicie wysoki poziom. Nie miałam żadnej taryfy ulgowej - wspominała Gawrychowska.

Jak wyglądają egzaminy w Rumunii i czym różni się sposób prowadzenia zajęć w tym kraju i w Polsce? Jak przebiega studenckie życie "po godzinach" i co zachwyca naszych rodaków w Rumunii? Tego dowiecie się z nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

podróż podróżnik namiot 1200.jpg
Podróżowanie to styl życia. Jak zwiedzać i na tym zarabiać?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Marta Gawrychowska (stypendystka Erasmusa w Rumunii, autorka bloga "Podróże od kuchni")

Data emisji: 22.02.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia na barce lub rowerze? Tylko w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
W Holandii studenci jeżdżą głównie na rowerach, niektórzy uprawiają własne ogrody na dachach budynków, a do egzaminów uczą się na barkach pływających po kanałach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fizjoterapia po hiszpańsku. Jedź i... ucz się

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 16:00
Tym razem w "Dajesz radę" zachęcamy Was do odbycia erasmusowych praktyk w Hiszpanii. O swoich doświadczeniach zdobytych w trakcie pobytu w Murcji, w południowo-wschodniej części Półwyspu Iberyjskiego, opowiadają studenci fizjoterapii z Olsztyna, bracia bliźniacy Damian i Daniel Gościniak.
rozwiń zwiń