Euroskills. Konkurs dla prawdziwych zawodowców

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 16:08
Zapraszaliśmy na Euroskills, czyli ogólnoeuropejski konkurs dla osób uczących się właśnie w szkołach zawodowych. W tym wydarzeniu weźmie w nim udział ok. 600 zawodników, w tym kilkoro z Polski.
Audio
  • O wydarzeniach wokół Euroskills i samym konkursie opowiadają: Przemysław Krasnodębski i Mateusz Dąbrowski, a także Izabela Laskowska (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Neirfy

- To konkurs o wymiarze europejskim, w którym uczestniczą uczniowie szkół zawodowych, młodzi adepci zawodów z kilkudziesięciu krajów - mówiła Izabela Laskowska. - Od 26 do 18 września zdolni młodzi Polacy będą rywalizowali z kolegami i koleżankami z innych krajów w ponad 30 konkurencjach - mówiła rozmówczyni Dominiki Klimek.

Euroskills to także mnóstwo wydarzeń, m.in. konferencji i warsztatów, w których można będzie uczestniczyć. – Poświęcone będą tematyce związanej z kształceniem zawodowym – tłumaczyła ekspertka.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Przemysław Krasnodębski, Mateusz Dąbrowski (uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, uczestnicy konkursu, reprezentanci Polski w dziedzinie mechatroniki), Izabela Laskowska (dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego i Edukacji Dorosłych, delegat techniczny konkursu Euroskills)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 14.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elektroniczna pomoc naukowa. Jaki sprzęt wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 13:38
Co wybrać: tablet czy laptop i jakie parametry powinien mieć sprzęt, który ułatwi nam naukę? O tym w "Dajesz radę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki komputer do pracy, a jaki do grania?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 16:07
Podobno mniej więcej co dwa lata komputery stają się coraz szybsze i mocniejsze. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Rozpoczyna się rok szkolny i akademicki, a to właśnie wtedy zwykle decydujemy się na kupno nowego sprzętu. Jak wybrać ten odpowiedni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła Demokracji. Młodzi obywatele w akcji!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 16:30
Każdego roku ponad pół tysiąca szkół przystępuje do akcji Szkoła Demokracji. W Czwórce sprawdzamy, jak kampania ta uczy nastoletnich Polaków postaw obywatelskich.
rozwiń zwiń