Malarz budowlany - jak malować fachowo?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 08:42
Co prawda możemy próbować samodzielnie pomalować mieszkanie, ale z pewnością specjalista zrobi to dużo lepiej, zwłaszcza gdy mowa o poważniejszych przypadkach.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Oleksandr Berezko

Wszystkim wydaje się, że potrafią pomalować ściany. W praktyce okazuje się jednak, że tego fachu trzeba się długo uczyć, by wykonywać go dobrze. Dlatego jest ogromna różnica między fachowcem a kimś, kto po prostu wykonuje ten zawód. M. Wardyński-Beszczyński

- W budowlance dzień trwa dziesięć godzin i najczęściej zaczyna się o 7 rano - opowiadał Marcin Wardyński-Beszczyński, właściciel firmy Homga. - Malowanie mieszkań trwa dość krótko, bo pracujemy przy użyciu agregatów. Więcej czasu zajmuje oklejenie i zabezpieczenie elementów, które mają nie być pomalowane, czyli podłóg, okien, czy mebli - tłumaczył.

Dlaczego malowanie agregatem powoduje, że farba rozkłada się na ścianie dużo bardziej intensywnie, niż w przypadku malowania pędzlem bądź wałkiem malarskim? Jak przygotować podłoże przed pracą, np. szpachlować ściany, a potem dobrać odpowiednią farbę? I czym różni się w tym fachu wykonywanie zleceń dla deweloperów od pracy dla prywatnych klientów? O tym w rozmowie z Czwórką opowiadał ekspert. W nagraniu audycji mówiliśmy także m.in. o wymaganym wykształceniu, i odpowiednich kursach, które warto skończyć, by móc profesjonalnie malować duże powierzchnie.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka zawody praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Praca po zawodówce. Dobrze mieć fach w ręku?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 19:02
Najnowsze badania rynku pracy pokazują, że powoli rośnie zaufanie do absolwentów szkół zawodowych i techników. Jednocześnie zmieniają się nieco stereotypy odnośnie zawodów męskich i kobiecych. Czy niedługo nie będą nas już dziwić mechaniczki i monterki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Orlik: zamiast o lalkach marzyłam o starcie w rajdzie Dakar

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 12:00
Red Bull 111 Megawatt to dwudniowe zawody motocyklowego enduro. Niesamowity teren Kopalni PGE i wytyczona tam specjalna trasa to prawdziwy raj dla miłośników "brudnego sportu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antykwariusz - praca wśród woluminów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 14:31
- W antykwariacie najprzyjemniejsze jest to, że wszystkiego można dotknąć, przejrzeć, zastanowić się, zanim postanowimy coś kupić - mówili Artur Gałązka i Marcin Jastrzębski, pracownicy antykwariatu Kwadryga. 
rozwiń zwiń