Antykwariusz - praca wśród woluminów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 14:31
- W antykwariacie najprzyjemniejsze jest to, że wszystkiego można dotknąć, przejrzeć, zastanowić się, zanim postanowimy coś kupić - mówili Artur Gałązka i Marcin Jastrzębski, pracownicy antykwariatu Kwadryga. 
Audio
  • Praca antykwariusza – „polega na promowaniu klasyki i wyszukiwaniu białych kruków” (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Popartic/Shutterstock

Antykwariat jest czymś więcej niż sklepem. Bliżej mu do muzeum, w którym oprócz książek znajdziemy stare mapy, pocztówki, gazety i zdjęcia Artur Gałązka i Marcin Jastrzębski

- Zanim coś znajdzie się na naszych półkach podlega selekcji. Interesują nas rzeczy rzadkie i cenne. Bywa, że trafiamy do mieszkań wypełnionych książkami, a wychodzimy jedynie z dziesięcioma wartościowymi egzemplarzami - opowiadali. 

Jaki kierunek studiów przygotowuje do pracy antykwariusza? Gdzie pracownicy szukają literackich "białych kruków"? W jaki sposób dbają o dobre relacje z klientami i jak dobrze znają ich gust? Skąd biorą się kolekcje zdjęć i pocztówek? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Artur Gałązka i Marcin Jastrzębski (pracownicy antykwariatu Kwadryga)

Data emisji: 3.01.2019

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dziki". Opowieść o stracie zemście i miłości

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 18:47
- W tej powieści, napisanej przez Glemo Arriagę przeplatają się dwie równoległe rzeczywistości: bezkresne przestrzenie Jukonu i przestępczy półświatek Mexico City - mówi Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzysz o cichym miejscu do czytania? Odwiedź Bookworm Cabin

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 15:05
Bookworm Cabin to chatka do czytania. Powstaje w położonej zaledwie 53 km od Warszawy wiosce Adelini jest skierowana dla tych, którzy poszukują chwili wytchnienia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finlandia, Bułgaria, Szkocja. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:33
Podróż po galeriach sztuki na świecie zaczniemy od Szkocji. - W Scottish National Portret Gallery trwa właśnie wystawa najlepszych współczesnych portrecistów - mówiła Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń