Erasmus we Francji. Poznaj magię Paryża

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 15:19
Franciszek Wiącek, student prawa w ramach Erasmus+ uczył się na Université Paris Nanterre. Mieszkał w Paryżu, światowej stolicy bohemy artystycznej, mieście które łączy w sobie ducha artystycznego środowiska z duchem nowoczesności, polityką i biznesem.
Audio
  • Kulisy studiowania prawa w Paryżu (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

salerno włochy 1200.jpg
Erasmus we Włoszech. "Zakochałem się w Salerno"

- Musiałem sprostać wymaganiom językowym, a oprócz francuskiego przejść testy z angielskiego - wspominał gość Czwórki. Jak podkreślał, było jednak warto, bo poziom nauczania jest wysoki. - Na miejscu zaskoczyło mnie autorskie i indywidualne podejście profesorów do studentów. Proponują, poza wykładem, multum artykułów do przeczytania, a każde spotkanie to okazja do rozmowy na temat tych publikacji - opowiadał Wiącek.

Mówił też o różnicach programowych w studiach prawniczych w Polsce i we Francji, gdzie wykłady trwają nawet do 3 godzin. Zdradził, jak skutecznie szukać mieszkania w Paryżu i gdzie znaleźć to nie najdroższe. Jak działa paryska biurokracja? Które wystawy i muzea warto w Paryżu odwiedzić i co zaskoczyło Polaków w nocnym życiu tego miasta? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Franciszek Wiącek (student prawa Uniwersytetu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/ac

Czytaj także

Studia w Londynie. "By się tam znaleźć, wystarczy chcieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 10:00
Miejsce w 1. rzędzie podczas London Fashion Week? Oto, co może Ci się przytrafić podczas praktyk studenckich w Londynie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka, wydatki, rozrywka - studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 14:53
Na których polskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca, jak kształtują się ceny wynajmu mieszkań dla studentów i czy jeszcze jest szansa na znalezienie lokum w akademiku? Praca dla studenta - gdzie i w jakiej formie się zatrudnić? Na te pytania odpowiadaliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń