Twój przyszły zawód jeszcze nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 09:46
Okazuje się, że im wcześniej zaczniemy myśleć o naszej przyszłej karierze, tym lepiej. Nie ma jednak sensu planownie konkretnego zawodu, bo ten prawdopodobnie jeszcze nie istnieje.
Audio
  • Joanna Piechocka, doradca kariery podpowiada studentom, kiedy warto zacząć myśleć o pracy (Czwórka/Pierwsze słyszę)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Antonio Guillem/Shutterstock.com

- 60% z zawodów, w których my będziemy pracować za 10 lat, na ten moment nie istnieje - mówi Joanna Piechocka coach kariery z Akademii Leona Koźmińskiego. 

moskwa łomonosow 1200.jpg
Selena Sokoljak o tym, czego można się dowiedzieć się o sobie podróżując

Czas studiów możemy wykorzystać w różnoraki sposób. Gość audycji "Pierwsze słyszę" zaznacza jednak, że od tego, co zrobimy przez ten okres, zależy z jakiego punktu będziemy startować na przyszłym rynku pracy. - Podczas studiów możliwości jest wiele i warto z nich korzystać. Zastanowić się, co bym chciał albo chciała zdobyć, jakiego rodzaju doświadczenia, co mi jest potrzebne. Warto zastanowić się do jakiej pracy te studia mnie przygotują - proponuje ekspertka. - Z pewnością dziś idziemy w stronę specjalizacji, a nie bycia specjalistą od wszystkiego - dodaje.

Nad czym warto zastanowić się już na pierwszym roku studiów? Czym różnią się studia dziś, od tych sprzed kilku lat? Czym są predyspozycje i jak powinniśmy z nich korzystać i je rozwijać? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Joanna Piechocka (doradca kariery, coach kariery i trener rozwoju osobistego, zastępca kierownika Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego)

Data emisji: 29.03.2018

Godzina emisji: 8.15

pj/ac

Czytaj także

Polak na Filipinach. "Te studia to zupełnie inny świat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 16:10
Oprócz studiów na Ateneo de Manila University podróżował z Filipińczykami po Filipinach, poznał kulturę tego kraju, zobaczył największe slumsy oraz jedyny, zamieszkiwany przez ludzi cmentarz, w Manili.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń