Work&Travel czy Erasmus? Jak połączyć pracę i podróżowanie?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 19:24
Amerykański rząd umożliwia zagranicznym studentom wjazd i podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych w okresie wakacji, na czas czterech miesięcy z możliwością przedłużenia wyjazdu na miesiąc, który osoba może przeznaczyć na podróżowanie.
Audio
  • Jak połączyć pracę, studia i podróżowanie? (Dajesz radę/Czwórka)
Czy każdy człowiek posiada swój moralny kompas?
Czy każdy człowiek posiada swój moralny kompas?Foto: pexels/domena publiczna

 Wszystko to w ramach programu Work&Travel. Jakie warunki trzeba spełniać, żeby wziąć w nim udział? - To program stworzony dla studentów, ale niekoniecznie trzeba być studentem, żeby z niego skorzystać - mówił gość Czwórki. Ja wyjechałem dzięki programowi Camp America. Warunek to ukończone osiemnaście lat i ważny status studenta lub ucznia. Do programu nie dostaną się niestety osoby korzystające z urlopu dziekańskiego - opowiadał. 

To nie jedyny z warunków, jakie musi spełniać uczestnik. Na podstawie certyfikatu lub rozmowy z koordynatorem oceniana jest nasza znajomość języka angielskiego, musimy też wypełnić formularz, na podstawie którego potencjalny pracodawca może zainteresować się naszą kandydaturą. Jak wziąć udział w programie? W jaki sposób odpowiednio przygotować dokumenty i o czym powinniśmy pamiętać zanim złożymy taką aplikację? Więcej na temat pracy w Stanach Zjednoczonych oraz wymianie studenckiej w Mediolanie w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Tomasz Michalski (student trzeciego roku filologii włoskiej na UKSW)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 14.08

ac


Zobacz więcej na temat: Czwórka Justyna Tylczyńska
Czytaj także

Erasmus w Pampelunie: wysoki poziom nauczania i studenckie życie w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 18:57
Pampeluna to miasteczko niemal 10 razy mniejsze od Poznania, ale znane na całym świecie. Wszystko dzięki słynnej gonitwie byków, która przyciąga rzesz turystów. To także miejsce popularne wśród studentów, wybierających się na Erasmusa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże w Czwórce. Wenezuela okiem Daniela Kałuży

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 14:05
W Wenezueli pogłębia się największy od lat kryzys. Gospodarka znajduje się w zastoju, waluta nie ma praktycznie żadnej wartości, a w sklepach brakuje wszystkiego. Według danych ONZ pilnej pomocy humanitarnej potrzebuje 1/4 mieszkańców tego kraju. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na studia do Włoch czy do Niemiec? Posłuchaj, zanim wybierzesz

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 19:57
Czym słoneczne południe różni się od Europy Zachodniej? Czy Włosi są zawsze spóźnieni, a Niemcy przychodzą przed czasem? Jakie są plusy i minusy studiowania w obu krajach i co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na złożenie dokumemtów? 
rozwiń zwiń