X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na studia do Włoch czy do Niemiec? Posłuchaj, zanim wybierzesz

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 19:57
Czym słoneczne południe różni się od Europy Zachodniej? Czy Włosi są zawsze spóźnieni, a Niemcy przychodzą przed czasem? Jakie są plusy i minusy studiowania w obu krajach i co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na złożenie dokumemtów? 
Audio
  • Studia we Włoszech i Niemczech. Co warto wiedzieć zanim wyślemy aplikację? (Dajesz radę/Czwórka)
Ponad 3 mln zagranicznych turystów odwiedziło Polskę
Ponad 3 mln zagranicznych turystów odwiedziło Polskę Foto: eldar nurkovic/shutterstock.com

Włochy to kierunek, który wielu studentów wybiera ze względu na klimat, położenie geograficzne i pyszną kuchnię. Niemcy mogą poszczycić się wysokim poziomem nauczania, ciekawymi atrakcjami turystycznymi i są krajem bezpośrednio sąsiadującym z Polską. Studentka prawa na UKSW Klaudia Jędrzejczyk, spędziła semestr akademicki w każdym z tych krajów. O swoich doświadczeniach związanych z wymianą studencką opowiedziała w studiu Czwórki.

- Zajęcia w Niemczech były prowadzone w języku angielskim na bardzo wysokim poziomie. Spędziłam tam pół roku (w miejscowości Kassel), drugą na południu Włoch w miejscowości Salerno, niedaleko Neapolu - mówiła. - Wybrałam prawo w biznesie, które uzupełnione było o przedmioty związane z ekonomią. Nie wszystkie pokrywały się z programem studiów, który realizowałam w Polsce, więc po powrocie miałam sporo do zaliczenia - zdradzała. 

- Być może zagraniczni wykładowcy podchodzili do nas inaczej, niż do miejscowych studentów, ale nigdzie nie było taryfy ulgowej. Do każdego egzaminu podchodziłam na takich samych warunkach jak pozostali studenci. 

Czym różni się program i poziom nauczania prawa we Włoszech i Niemczech? Czy stereotypy na temat mieszkańców tych krajów są prawdziwe? Jak aplikować na wymianę studencką w tych krajach i jakie dokumenty należy przygotować? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 8.05.2019

Godzina emisji: 14.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia w Budapeszcie. Kawiarnie literackie, awangarda i... spokój

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 18:51
Aleksandra Kołodziejczyk ostatni rok nauki akademickiej postanowiła spędzić mieście, o którym mówi, że można znaleźć w nim zarówno wielkomiejską rozrywkę, jak i spokój uzdrowiska. Jaki jest Budapeszt i jak dostać się tam na studia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus+. Jedyne takie doświadczenie w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 17:00
- Erasmus to doświadczenie, którego nie zdobędziesz w pracy i nie kupisz za żadne pieniądze. To kilka miesięcy, które jest najlepszym testem dla samego siebie - opowiada Stanislav Klymyshyn, doktorant politologii UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Kluż-Napoka to ośrodek akademicki w Rumunii. Miasto było kiedyś w granicach terytorium Polski, a sam uniwersytet Babes Bolyai, gdzie studiował gość Czwórki Paweł Bonisławski, został założony przez Stefana Batorego. 
rozwiń zwiń