Praktyki czy studia? Erasmus w Turcji i na Krecie

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:11
Studiowała na drugim pod względem wielkości uniwersytecie na świecie. Mieszkała w studenckim miasteczku, które słynie z produkcji chałwy, a fanom piłki nożnej może kojarzyć się z Patrykiem Małeckim, który grał w tamtejszej drużynie piłki nożnej.
Audio
  • Studia w Turcji, praca na Krecie. Nauka cierpliwości i egzotyczne podróże (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Szybko złapałam bakcyla podróżowania. Jak pisał Kapuściński to rodzaj choroby i to nieuleczalnej Marta Radzikowska

Choć Turcja nie należy do krajów członkowskich UE, można do niego wyjechać w ramach programu Erasmus. - Nie ma z tym większego problemu. W momencie ubiegania się o wizę we wniosku zaznacza się opcję wymiany studenckiej. Turcy bardzo chętnie zapraszają do swojego kraju studentów z całego świata - mówiła Marta Radzikowska, dziennikarka magazynu Podróże.

kompas droga wyprawa przewodnik przygoda 1200.jpg
Work&Travel czy Erasmus? Jak połączyć pracę i podróżowanie?

- Mieszkanie było dla mnie ważną kwestią. Wyjeżdżając na pół roku, chciałam znaleźć miejsce, w którym będę czuła się dobrze. Uniwersytet w Eskişehir, na którym studiowałam, oferował studentom mieszkania, ale znalazłyśmy żadnej bazy, spośród której mogliśmy takie mieszkanie wybrać. Postanowiliśmy znaleźć mieszkanie na własną rękę za pomocą społeczności Erasmus Student Network.

Tak zaczęła się półroczna wymiana studencka Marty Radzikowskiej, dziennikarki, która w studiu Czwórki opowiadała o swoich wyjazdach w ramach programu Erasmus. Czym różni się studiowanie w Polsce od programu realizowanego w Trucji? Jak połączyć naukę i podróżowanie? Jak udało jej się dostać na praktyki studenckie na Krecie? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Marta Radzikowska, dziennikarka magazynu Podróże.

Data emisji: 22.05.2019

Godzina emisji: 14.08

ac

Czytaj także

Erasmus+. Jedyne takie doświadczenie w życiu

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 17:00
- Erasmus to doświadczenie, którego nie zdobędziesz w pracy i nie kupisz za żadne pieniądze. To kilka miesięcy, które jest najlepszym testem dla samego siebie - opowiada Stanislav Klymyshyn, doktorant politologii UKSW.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Kluż-Napoka. Jak się dostać na studia na Babes Bolyai?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:00
Kluż-Napoka to ośrodek akademicki w Rumunii. Miasto było kiedyś w granicach terytorium Polski, a sam uniwersytet Babes Bolyai, gdzie studiował gość Czwórki Paweł Bonisławski, został założony przez Stefana Batorego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na studia do Włoch czy do Niemiec? Posłuchaj, zanim wybierzesz

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 19:57
Czym słoneczne południe różni się od Europy Zachodniej? Czy Włosi są zawsze spóźnieni, a Niemcy przychodzą przed czasem? Jakie są plusy i minusy studiowania w obu krajach i co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na złożenie dokumemtów? 
rozwiń zwiń