Erasmus we Włoszech. "Zakochałem się w Salerno"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:58
Karol Oskroba powrócił właśnie z Erasmusa w Salerno we Włoszech. - Na początku wyjechałem tam nastawiając się na jeden semestr. Ale już po kilku dniach wiedziałem, że zostanę w Salerno na cały rok - mówił gość Czwórki.
Audio
  • Jak wygląda studenckie życie w Salerno i jak się tam dostać? (Dajesz radę/Czwórka)
Salerno we Włoszech
Salerno we WłoszechFoto: raufiero/Pixabay.com

camino de santiago pielgrzym F 1200.jpg
Erasmus w Hiszpanii. Szlakiem św. Jakuba

Oskroba studiował informatykę i jak wspomina, program studiów we Włoszech nie różnił się bardzo od tego w Polsce. - Już przed wyjazdem należy ustalić konkretne kursy, organizowane przez uczelnię, jakie będziemy realizować podczas wyjazdu. Studiując na miejscu nie odczułem, że mam jakąkolwiek taryfę ulgową - tłumaczył w Czwórce. Mieszkanie także znalazł jeszcze przed wyjazdem. - Sam kampus mojej uczelni znajdował się ok. 20 km od miasta, więc podróżowałem komunikacją miejską. Uczelnia oferuje jednak także akademiki, znajdujące się w jej pobliżu - tłumaczył.

studenci1200.jpg
Erasmus +. Jedyne takie doświadczenie w życiu

Karol Oskroba w Salerno i innych zakątkach Włoch przez rok odkrywał piękno krajobrazów. Które miejsca warto zobaczyć w okolicach Salerno? Dokąd warto się wybrać, studiując w tej miejscowości? Jak wygląda studenckie życie według Włochów i jak poradzić sobie w tym kraju, znając tylko podstawy języka? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Karol Oskroba

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Czytaj także

Dwa Erasmusy w Hiszpanii. Nauka i podróżowanie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 20:06
- Hiszpanie są bardzo pomocni, chętnie udzialali mi wszelkich informacji. Jednak na miejscu okazało się, że studia w Hiszpanii wyglądają nieco inaczej niż w Polsce - wspominał Piotr Żurawski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w stolicy Andaluzji. "Tu kulturę reguluje temperatura"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:00
Mateusz Brzozowski podczas swoich studiów w Sewilli uczył się, smakował, jeździł na nartach i surfował. W "Dajesz radę" opowiedział, jak dostał się do tego studenckiego raju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Japonii i Norwegii. Jak przeżyć przygodę życia?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 18:15
- Podstawowym kryterium przyjęcia do programu była dobra znajomość języka angielskiego. Nasza uczelnia wymaga też dobrej średniej ocen - mówili Paweł Gawęda i Andrzej Staręga, którzy mieli możliwość studiowania na jednych z najlepszych uczelni na świecie.
rozwiń zwiń