Kierunek: Gruzja. Dlaczego warto się tam wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2019 16:37
Gruzja jest stworzona dla turystów i podróżników. Jest bliska. Łatwo dotrzeć tam samolotem w ledwie kilka godzin i nie trzeba obawiać się ani jet lagu, ani szoku kulturowego.
Audio
  • Gruzja – kolorowy tygiel smaku i kultury (Dajesz radę/Czwórka)
Gruzja, zdj. ilustracyjne
Gruzja, zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Gruzja to bardzo otwarty kraj. Nie trzeba być w stolicy miasta, by kogoś poznać i przeżyć przygodę Artur Zygmuntowicz

To przepiękny kraj o bogatej historii i kulturze i - jak przekonywał Artur Zygmuntowicz, podróżnik i autor książki "Gruzja dla niezdecydowanych" - niezwykle gościnny. - Gruzini mają to zapisane w genach. To tradycja, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Gościnni są często ponad stan, bo to kraj, który obecnie jest pogrążony kryzysie gospodarczym.

Choć to kraj, który jest kulturowo zbliżony do Polski, obowiązują tam pewne zasady, o których warto pamiętać. Gruzina możemy np. obrazić płacąc mu za gościnę. Gruza słynie z niezwykle pięknych miejsc i zabytków, które warto odwiedzić oraz kuchni, w której mieszają się wpływy kulturowego tygla. Jakie miejsca warto odwiedzić i czego koniecznie trzeba spróbować będąc w Gruzji? Czego możemy nauczyć się od Gruzinów? Więcej o tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Artur Zygmuntowicz, podróżnik i autor książki "Gruzja dla niezdecydowanych"

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 14.17

Czytaj także

W jaki sposób rośnie pieprz? "Patrzy na świat z wysoka"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 16:12
Wykorzystując pieprz jako pretekst do podroży, ruszyła do Omanu, na Zanzibar i do Kerali w Indiach, skąd przyprawa ta pochodzi. Odkryła, jak bardzo te odległe miejsca się przenikają i że za pieprzem stoi nie tylko ocean opowieści, ale również... Ocean Indyjski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Francja, USA, Kanada. Jak wyruszyć w podróż życia?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 19:30
Pierwszy raz wyjechała do Francji na uczniowską wymianę już w gimnazjum. Po studiach licencjackich pracowała przez kilka miesięcy niedaleko Uniwersytetu Yale w USA, potem był Erasmus w Szwecji, czy zatrudnienie w Las Vegas, czy Kanadzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ogórkiem" przez kultowe miejsca warszawskiej Pragi

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 16:38
Warszawska Praga to miejsce magiczne - jedno z nielicznych, gdzie nadal możemy poczuć ducha dawnej Warszawy. Wycieczka po Pradze przenosi nas w czasie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świadoma turystyka. Czego nie robić w podróży?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 19:43
Nie zawsze w podróży da się zachować spokój i pamiętać o zasadach dobrego wychowania. Są jednak zasady, które warto znać. O podróżniczym savoir-vivre opowiedziała dziennikarka i podróżniczka Anna Janowska.  
rozwiń zwiń