Podróże bez prądu. Wyłącz zasięg i zasil się podlaską naturą

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 16:00
Dziewicze, baśniowe tereny nieodkryte jeszcze przez masową turystykę znajdujące się 2 godziny jazdy samochodem od Warszawy to... magiczne Podlasie.
Audio
  • Zamień FOMO na JOMO. Wyłącz zasięg i zwiedzaj magiczne Podlasie (Hotspot/Czwórka)
Rzeka Bug, Podlasie
Rzeka Bug, PodlasieFoto: Nowaczyk/Shutterstock

Nie nastawiamy się na masową turystykę. Takiej na Podlasiu nigdy nie było i raczej nie będzie. Polecamy to miejsce na mikrowyprawy. Smakowanie życia tutaj po łyżeczce Michał Podbielski

To właśnie tam działa Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, która zaprasza mieszczuchów do zjawiskowej puszczy, by nad brzegiem rzeki, jezior i w otoczeniu leśnych zwierząt odkryć uroki życia bez zasięgu w telefonie. Można z tego skorzystać w weekendy lub podczas kilkudniowych wyjazdów i co najważniejsze o każdej porze roku.

- Ściągamy wszystkich "korpoludków" i osoby, które potrzebują chwili wytchnienia - opowiadał Michał Podbielski z Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - W dzisiejszym świecie taki detoks jest bezcenny - przekonywał. 

- Zatraciliśmy poczucie, że każdy z nas jest częścią natury. Z drugiej strony mamy wrażenie, że czegoś nam brakuje. Naszym zdaniem jest to brak dostępu do przyrody, momentu, kiedy zostajemy z nią sam na sam - wyjaśniał. 

Na czym polega kampania "zasil się naturą"? Czy urlop bez internetu jest możliwy? Co mieszczuchowi ma do zaoferowania Podlasie? Co koniecznie trzeba tam zobaczyć? Gdzie na Podlasiu można pojeździć na snowboardzie i co można tam robić nocą? O tym w nagraniu audycji. 

***

Audycja: Hotspot

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Michał Podbielski (prezes zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej)

Data emisji: 6.10.2018

Godzina emisji: 17.17

ac

 

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Różnorodność i powrót do korzeni na Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2018 15:59
"Wschód Kultury/Inny Wymiar" opowiada historię Podlasia. O żyjącej obok siebie mieszance kultur. Organizatorzy robią to poprzez muzykę, sztukę, film, społeczności, teatr i modę - na te segmenty została podzielona tegoroczna odsłona imprezy.
rozwiń zwiń