X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inżynier oceny ryzyka. W Polsce jest ich niespełna stu, może dołączysz?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 21:36
- Ta profesja łączy się z szeroko rozumianym bezpieczeństwem: zarówno procesowym, jak i m.in. ochrony przeciwpożarowej, maszyn budowlanych. To wszystko, z czym możemy się spotkać w zakładach przemysłowych - mówił w rozmowie z Czwórką Dariusz Koliński, inżynier oceny ryzyka w zakresie ubezpieczeń.
Audio
  • O pracy inżyniera oceny ryzyka w zakresie ubezpieczeń opowiada Dariusz Koliński (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Krunja/Shutterstock.com

W Polsce osób wykonujących tą profesję jest mniej niż sto. Ale zapotrzebowanie na inżynierów oceny ryzyka cały czas rośnie. To z pewnością zawód przyszłości. Inżynier oceny ryzyka reprezentuje firmę ubezpieczeniową, odwiedza fabryki, porty, kopalnie, zakłady produkcyjne i ocenia ryzyko wystąpienia tam potencjalnej szkody. - Moja praca polega na przeprowadzaniu audytów oceny ryzyka w zakładach przemysłowych. To wizytacje i ocena występujących zagrożeń. Dokonywanie przeglądu dokumentów, robienie zdjęć zakładu, analiza tych materiałów. Na koniec dokonujemy podsumowania, przedstawiamy propozycje zabezpieczeń, rekomendacje i zalecenia - mówił Dariusz Koliński.

Jak podkreślał, praca w ocenianiu ryzyka to nie element radzenia sobie firm z problemami, które już wystąpiły, a raczej działania profilaktyczne, mające na celu zapobieganie ewentualnym problemom w przyszłości. - Oceniamy bezpieczeństwo zarówno przed niebezpiecznym wydarzeniem, jak i po nim. Staramy się przeanalizować ryzyko w taki sposób, by zaproponować jak najlepsze zabezpieczenia w danym przedsiębiorstwie - mówił ekspert w Czwórce. Jak tłumaczył, ocena ryzyka dotyczy wszystkich typów "zdarzeń niebezpiecznych": począwszy od pożarów, po zagrożenia związane z kradzieżą, ale też maszynowe, techniczne, informatyczne, czy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

ZOBACZ TAKŻE Jakie kierunki warto studiować, a po których będziesz miał kłopot ze znalezieniem pracy? >>>

W tej pracy potrzebna jest więc bardzo obszerna wiedza z różnych dziedzin. Jak ją zdobyć? Jakie studia są niezbędne i jakie kierunki najlepiej przygotowują do wykonywania tego zawodu? I dlaczego ta praca wymaga "całkowitej samodzielności"? Ile lat należy się uczyć, by móc "oceniać ryzyko"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o tym, dlaczego w Polsce tak niewielu jest specjalistów w tej branży i ile można w niej zarobić.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Dariusz Koliński (inżynier oceny ryzyka w zakresie ubezpieczeń)

Data emisji: 17.10.2019

Godzina emisji: 14.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawód farmaceuta. Sprawdź, czy się do niego nadajesz

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:00
Miejscem pracy farmaceuty wcale nie musi być apteka, można go spotkać również w nowoczesnym laboratorium. - Można pracować z lekami, z żywnością, prowadzić badania naukowe. Zawsze pracujemy jednak z drugim człowiekiem, zarówno w aptece, jak i podczas testów klinicznych - mówił Kamil Kamiński z Naczelnej Izby Aptekarskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi, wykształceni, bezrobotni. Czy warto studiować?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 18:18
Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej najszybciej z bezrobociem potrafią uporać się pracownicy fizyczni. Natomiast coraz wyższy procent osób zarejestrowanych w urzędach pracy i borykających się z jej brakiem stanowią absolwenci uniwersytetów i innych wyższych uczelni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - położna. Sprawdź, czy się nadajesz

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 16:05
Zawód położnej zwykle kojarzony jest z porodem. Tymczasem jest to tylko jeden z obszarów, w których przedstawicielki tego zawodu sę specjalizują. Towarzyszą one kobietom na wielu etapach ich życia.
rozwiń zwiń