X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Położna opiekuje się kobietą od narodzin do śmierci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 10:18
- Zawód położnej to nie tylko przyjmowanie porodów - mówi Marta Młocka, gość Beaty Kwiatkowskiej. - Każda z nas opiekuje się kobietami od ich narodzin do śmierci, co ciekawe chłopcami tylko od porodu do około pierwszego miesiąca życia - dodaje. 
Audio
  • Położna Marta Młocka opowiada o swoim wyjątkowym zawodzie i pasji (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Iryna Inshyna/Shutterstock

Położne nie tylko odbierają porody. Pracują na ginekologii, oddziałach położniczych, na patologii ciąży, w przychodniach, jako położne środowiskowe czy w szkołach rodzenia. To właśnie ta różnorodność sprawiła, że Czwórkowy gość nie wyobraża sobie siebie w innym zawodzie. 

- Dla mnie położnictwo to pasja i sposób na życie. Można wspierać kobietę na każdym etapie jej życia - mówi Marta Młocka. Położną została przez przypadek, w liceum rozwijała się aktorsko, próbowała zdawać też do szkoły teatralnej. - Zainteresowanie medycyną sprawiło, że jednak zdecydowałam się na położnictwo. Dziś nie potrafiłabym robić czegoś innego - dodaje. 

Pracę położnej można łączyć też z podróżowaniem, co bardzo pociąga Czwórkowego gościa. A jak Marta Młocka wita na świecie nowego człowieka? Jakie znaczenie dla dziecka, które jest jeszcze w brzuchu matki, mają głosy, które słyszy? Czym jest masaż Shantala i jak się go nauczyć? O tym, w nagraniu z audycji. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Marta Młocka (położna i specjalistka od masażu Shantala)

Data audycji: 9.09.2018

Godzina audycji: 11.19

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Pawlikowska o tym, co to znaczy być kobietą

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:50
Coraz więcej przedstawicielek płci pięknej zwraca uwagę na to, że dobrze jest być kobietą. Wydaje nam się, że wiemy jak scharakteryzować kobietę, ale czy wiemy co to znaczy "kobietą być"? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoły rodzenia jako szkoła życia. "Bo wiedza zmniejsza lęk"  

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 09:20
- W szkołach rodzenia nie uczymy rodzić. To coś więcej: wprowadzenie w rodzicielstwo. Dowiadujemy się, jak ubrać dziecko, nakarmić, przewinąć, rozebrać i jednocześnie nie zrobić mu krzywdy - mówiła w Czwórce Hanna Kamińska, położna.
rozwiń zwiń