X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zawody przyszłości. Co nas czeka na rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 17:30
Frontier jobs, last-mile jobs, wealth jobs - to pojęcia, które pojawiają się w prognozach dotyczących przyszłości rynku pracy. - Szacuje się, że dzisiejsi uczniowie podstawówek będą pracować w 65 proc. zawodów, które dziś jeszcze nie istnieją - mówi manager Tomasz Owsianko.
Audio
  • Jakie będą zawody przyszłości? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: nd3000/Shutterstock

Jak uczyć się zawodu, którego jeszcze nie ma?


Czytaj także
shutterstock inżynier fabryka robotnik 1200.jpg
Risk engineer. W Polsce jest stu, może dołączysz?

Gość Czwórki przewiduje, że w przyszłości na pewno bardzo będą liczyć się kompetencje miękkie i to nad nimi właśnie powinno się pracować. - Ogromną rolę w edukacji odgrywa szkolnictwo wyższe, które oprócz kształcenia specjalistycznego powinno stawiać też na rozwój umiejętności społecznych, uniwersalnych i na współprace z innymi - dodaje.

IT - branża dla każdego

Eksperci przewidują, że w związku ze zmianą stylu życia i automatyzacją zapotrzebowanie na różne profesje może pójść w zaskakującym kierunku. - Na pewno warto doszkalać się w branży IT. Nawet samemu - przekonuje gość Czwórki. - Warto też pamiętać, że w tym sektorze jest wiele stanowisk, które nie wymagają specjalnych kompetencji, umiejętności. Wystarczy przejść kilka kursów, żeby je objąć - dodaje.  

Pilnie poszukiwany specjalista od relaksu


Czytaj także
konsjerż 1200.jpg
Konsjerż. Jak zostać prywatnym aniołem stróżem?

Poszukiwani będą nie tylko informatycy, ale też na przykład osoby z branż związanych z relaksem, rekreacją i spędzaniem czasu wolnego. Kto jeszcze może liczyć na zatrudnienie w najbliższych latach? O tym m.in. w nagraniu audycji

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Tomasz Owsianko (manager, Ranstadt)

Data emisji: 13.12.2019

Godzina emisji: 14.18

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stereotypy w pracy. Jak z nimi wygrać?  

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:47
Codziennie podejmujemy szereg decyzji na polu zawodowym: z kim współpracować, a z kim nie, komu warto zaufać, z kim się zaprzyjaźnić w pracy, z kim podpisać kontrakt. Jaki wpływ na nasze decyzje mają stereotypy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strażacy, hydraulicy, nurkowie - praca z wodą na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 09:05
Dla większości z nas lany poniedziałek to dzień przypadający tylko raz w roku. Ale dla strażaków, hydraulików czy nurków praca z wodą to codzienność. Jedni wodą walczą z ogniem, inni walczą z wodą - dbając o to, żeby nie stała się utrapieniem w naszych domach. Jak wygląda praca w tych zawodach?
rozwiń zwiń