X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Starszy, młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:40
Według brytyjskich badaczy pracownicy, którzy pracują w zespole zróżnicowanym wiekowo, są o około 10 proc. bardziej zadowoleni z pracy niż osoby pracujące jedynie w grupie osób w swoim wieku.
Audio
  • Waldemar Dziwniel o różnicach międzypokoleniowych w środowisku pracy (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Dima Sidelnikov

zabawa dziecko 1200.jpg
Rodzicielstwo. Lekcja wyrozumiałości i cierpliwości

Jednocześnie wielu pracowników w środowisku zróżnicowanym wiekowo utrzymuje, że pokonanie różnicy międzypokoleniowej nie jest łatwe i często utrudnia komunikację w pracy. Czy możliwe jest stworzenie warunków pracy, w których zarówno starsi jak i młodsi pracownicy będą mogli się rozwijać? - Możliwe jest współistnienie bez agresji i czerpanie z siebie wzajemnie. Trzeba dojrzeć, że są rzeczy, które możemy dać i z których powinniśmy korzystać – wyjaśniał ekspert.

Współcześni pracodawcy prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych metod zarządzania zespołem. Gość Czwórki tłumaczył, że narzucanie pracownikom zmiany modelu pracy nie zawsze jest dobrym pomysłem. - Gdyby mechanik, który sześć godzin dziennie przykręca śrubki w fabryce samochodów musiał w swojej pracy stawiać wyłącznie na kreatywność to mielibyśmy scenę z "Jabberwocky" Monthy Pythona, którego reorganizacja zakładu pracy źle skończyła się i dla właściciela i dla firmy. Z kreatywnością lepiej nie przesadzać. Czasami trzeba dać ludziom wykonywać swoje obowiązki - opowiadał.

Na czym polega "śródziemnomorski model pracy”? Jak połączyć doświadczenie wieloletniego pracownika ze świeżym spojrzeniem nowicjusza i co jest kluczem do stworzenia zdrowych warunków pracy i partnerstwa? O pokoleniowej układance opowie Waldemar Dziwniel, trener, konsultant i coach, współautor programu kursu mentoringowego Mentors Nest.

***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

GośćWaldemar Dziwniel, trener, konsultant i coach, współautor programu kursu mentoringowego Mentors Nest

Data emisji: 21.11.2017

Godzina emisji: 20.05

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etyka w biznesie - czy rzeczywiście jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:33
Na co powinni stawiać pracownicy - na umiejętności komunikacyjne, czy specjalistyczną wiedzę i wykształcenie? A szefowie - czy cenią samodzielność i kreatywność, czy punktualność i skrupulatność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń