Starszy, młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:40
Według brytyjskich badaczy pracownicy, którzy pracują w zespole zróżnicowanym wiekowo, są o około 10 proc. bardziej zadowoleni z pracy niż osoby pracujące jedynie w grupie osób w swoim wieku.
Audio
  • Waldemar Dziwniel o różnicach międzypokoleniowych w środowisku pracy (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Dima Sidelnikov

zabawa dziecko 1200.jpg
Rodzicielstwo. Lekcja wyrozumiałości i cierpliwości

Jednocześnie wielu pracowników w środowisku zróżnicowanym wiekowo utrzymuje, że pokonanie różnicy międzypokoleniowej nie jest łatwe i często utrudnia komunikację w pracy. Czy możliwe jest stworzenie warunków pracy, w których zarówno starsi jak i młodsi pracownicy będą mogli się rozwijać? - Możliwe jest współistnienie bez agresji i czerpanie z siebie wzajemnie. Trzeba dojrzeć, że są rzeczy, które możemy dać i z których powinniśmy korzystać – wyjaśniał ekspert.

Współcześni pracodawcy prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych metod zarządzania zespołem. Gość Czwórki tłumaczył, że narzucanie pracownikom zmiany modelu pracy nie zawsze jest dobrym pomysłem. - Gdyby mechanik, który sześć godzin dziennie przykręca śrubki w fabryce samochodów musiał w swojej pracy stawiać wyłącznie na kreatywność to mielibyśmy scenę z "Jabberwocky" Monthy Pythona, którego reorganizacja zakładu pracy źle skończyła się i dla właściciela i dla firmy. Z kreatywnością lepiej nie przesadzać. Czasami trzeba dać ludziom wykonywać swoje obowiązki - opowiadał.

Na czym polega "śródziemnomorski model pracy”? Jak połączyć doświadczenie wieloletniego pracownika ze świeżym spojrzeniem nowicjusza i co jest kluczem do stworzenia zdrowych warunków pracy i partnerstwa? O pokoleniowej układance opowie Waldemar Dziwniel, trener, konsultant i coach, współautor programu kursu mentoringowego Mentors Nest.

***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

GośćWaldemar Dziwniel, trener, konsultant i coach, współautor programu kursu mentoringowego Mentors Nest

Data emisji: 21.11.2017

Godzina emisji: 20.05

ac/kul

Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Etyka w biznesie - czy rzeczywiście jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:33
Na co powinni stawiać pracownicy - na umiejętności komunikacyjne, czy specjalistyczną wiedzę i wykształcenie? A szefowie - czy cenią samodzielność i kreatywność, czy punktualność i skrupulatność?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń