Zawód - DJ. Selekcjoner dobrej muzyki czy wodzirej?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 19:44
Od niego zależy powodzenie imprezy. Musi bezbłędnie wyczuwać nastrój gości i szybko reagować na to, co dzieje się na parkiecie. A do tego trafić w gusta, być sprawnym technicznie... - praca DJ-a wcale nie jest lekka.
Audio
  • Błażej Szkudławski, czyli DJ z wąsem opowiada o swojej pracy, a jednoczenie pasji (Dajesz radę/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Hakan Tanak/Shutterstock.com

praca pomoc para komputer 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Zawody przyszłości. Co nas czeka na rynku pracy?

W dni powszednie stara się funkcjonować w "tradycyjnych godzinach" - w nocy śpi, a w dzień pracuje. W weekendy jest inaczej. Do pracy udaje się dopiero wieczorem. - Zimą jest inaczej niż w wakacje. W lipcu będę grał głównie wesela, teraz królują imprezy klubowe. To mniej stresujące i mniej wymagające, ale bardziej męczące - mówił Błażej Szkudławski.

Przygotowanie do jednej dużej imprezy, na przykład wesela - zajmuje bardzo dużo czasu. - Każde wesele to inni ludzie i inna para młoda. Dlatego zaczyna się nawet rok przed imprezą, to spotkania, pytania o oczekiwania. Potem przygotowanie playlisty, omawianie przebiegu wesela. W klubach jest inaczej, przygotowanie zajmuje kilka godzin - opowiadał gość Czwórki. - W każdym przypadku, żeby było komfortowo dla wszystkich, bez przygotowań się nie obejdzie.

Na jakie kompromisy jest miejsce w zawodzie DJ-a? Czy tego rodzaju muzyk potrafi zagrać na każdej imprezie? Czy łatwiej gra się imprezy masowe, czy kameralne spotkania z publicznością? Jak zostać DJ-em i jak opanować publiczność, gdy już stoimy za mikserem? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie także o przebiegu imprez i zawodzie DJ-a "od kuchni" opowiadała Pani Bum

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Błażej Szkudławski (DJ z wąsem)

Data emisji: 2.012.2019

Godzina emisji: 14.07

kd

Czytaj także

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inżynier oceny ryzyka. W Polsce jest ich niespełna stu, może dołączysz?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 21:36
- Ta profesja łączy się z szeroko rozumianym bezpieczeństwem: zarówno procesowym, jak i m.in. ochrony przeciwpożarowej, maszyn budowlanych. To wszystko, z czym możemy się spotkać w zakładach przemysłowych - mówił w rozmowie z Czwórką Dariusz Koliński, inżynier oceny ryzyka w zakresie ubezpieczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W cztery oczy z..." mechanikiem samolotowym

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 16:34
Przedstawiciele tego zawodu uczą się dłużej niż lekarze. Ich praca jest odpowiedzialna, ale nie mają problemu z jej znalezieniem. 
rozwiń zwiń