X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Dlaczego warto zostać animatorem kultury? (Dajesz radę/Czwórka)
Dzieci to jedna z grup, z którą animatorzy kultury chętnie pracują
Dzieci to jedna z grup, z którą animatorzy kultury chętnie pracująFoto: pixabay.com/Eirena/domena publiczna

Joanna Kubicka W zawodzie animatora kultury dolny limit wiekowy zaczyna się tam, gdzie istnieje pewna dojrzałość emocjonalna związana z wyjściem do ludzi

Definicja zawodu animatora kultury nie jest łatwa, jednak zadania tego podjęły się w Czwórce Joanna Kubicka oraz prowadząca "Dajesz radę" Beata Kwiatkowska. Jak przekonuje zaproszona specjalistka - zawód ten nie jest z całą pewnością tożsamy z tym, co robią animatorzy czasu wolnego lub kiedyś tak zwani "kaowcy". - Praca animatora kultury jest niehierarchiczna i polega na bezpośrednim kontakcie z ludźmi oraz wzajemnym zrozumieniu - tłumaczy Joanna Kubicka.

Animatorów kultury można spotkać w wielu miejscach - w domach kultury, bibliotekach, czy wszelkiego typu placówkach wychowawczo-oświatowych. Są to ludzie energiczni, pomysłowi, tacy, którzy potrafią zjednoczyć innych wokół siebie i zainteresować grupę tym, co mają do przekazania. Coraz częściej zdarza się też, że animatorzy pracują z konkretnymi społecznościami - seniorami, dziećmi albo z młodzieżą żyjącą w niedowartościowanych dzielnicach polskich miast.

Joanna Kubicka Animator kultury powinien inicjować procesy związane z ekspresją i uczestnictwen ludzi w kulturze

- Animator kultury przede wszystkim stwarza warunki, aby ludzie mogli swobodnie działać - wyjaśnia Joanna Kubicka. Dowiadujemy się od niej też, czy są jakieś ograniczenia wiekowe do wykonywania tego zawodu, co może być w nim trudne, jak wyglądają zajęcia w Instytucie Kultury Polskiej UW i czy dobrze jest, jeśli animatorzy kultury mają artystyczną duszę.  

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi:  Beata Kwiatkowska

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: dr Joanna Kubicka (kulturoznawczyni oraz animatorka kultury, Instytut Kultury Polskiej UW)

Data emisji: 19.01.2017

Godzina emisji: 14.07

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie żyj, żeby pracować. Zadbaj o efektywność

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:00
W ubiegłym roku statystyczny Polak przepracował średnio 1963 godziny. To najwięcej od sześciu lat - wynika z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W Czwórce sprawdziliśmy, jak wymierne są skutki naszej pracowitości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód farmaceuta. Sprawdź, czy się do niego nadajesz

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2017 15:00
Miejscem pracy farmaceuty wcale nie musi być apteka, można go spotkać również w nowoczesnym laboratorium. - Można pracować z lekami, z żywnością, prowadzić badania naukowe. Zawsze pracujemy jednak z drugim człowiekiem, zarówno w aptece, jak i podczas testów klinicznych - mówił Kamil Kamiński z Naczelnej Izby Aptekarskiej.
rozwiń zwiń