Mały remont to dobry plan na majówkę

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 15:00
Zagipsować, pomalować, wytapetować, powiesić półki i naprawić cieknący kran - od tego są fachowcy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z remontem mieszkania zmierzyć się samemu. 
Audio
  • Jak samemu wyremontować mieszkanie? (Dajesz radę/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: NinaMalyna/Shutterstock.com

- Dobra wiertarka, młotek, poziomica, śrubokręty, w tej chwili używane są głównie gwiazdkowe, to podstawa, którą każdy powinien mieć w domu - wymienia Sylwia Kucharczyk. - Te narzędzia pozwolą wykonać prace remontowe zarówno mężczyznom, jak i kobietom. 

Czytaj także
balkon 1200 free
Łąka na balkonie. Jak stworzyć ogród w mieście?

Tapetuj z prawem grawitacji

Skoro decydujemy się na ozdobienie mieszkania tapetami, musimy zacząć od odpowiedniego przygotowania ściany, bo wszystko, co będzie na niej przyklejone, będzie oddawać jej fakturę. - Cała zabawa polega na gruntowaniu, które zależy od rodzaju tapety, na klejeniu i na rozwałkowywaniu tapety, żeby pozbyć się bąbelków powietrza. Najlepiej w tym celu użyć gumowego wałka, ale może być też wałek do ciasta albo zwykła szmatka - podpowiada konsultantka ds. remontowych. - Pamiętajmy też, że tapetę nalepiamy od góry do dołu ściany. Zgodnie z prawem grawitacji - dodaje.

Maluj, ale nie jeden raz 

Zobacz
kobieta owoce uroda 1200.jpg
Domowe SPA: zjedz marchewkę, wypij kawę, na usta nałóż miód

Staranność i przestrzeganie podstawowych zasad malowania ścian wystarczą, by zrobić to samodzielnie. Nawet jeśli zamarzy nam się fioletowe ściany przemalować na biało. - Ważną rolę odgrywa tu rodzaj farby - zaznacza ekspertka. I dodaje, że nie ma czegoś takiego jak "farba jednowarstwowa". - To chwyt marketingowy - ostrzega. - Wszystkie farby kładzie się minimum dwa razy.

Jeśli nie my, to kto?

Oczywiście fachowcy od remontów, których - jak powszechnie wiadomo - wcale nie jest tak łatwo znaleźć. - To "towar deficytowy" - przyznaje rozmówczyni Marty Hoppe. - Warto spotkać się z kilkoma ekipami i porównać przygotowane przez nich wyceny. Należy to zrobić osobiście, a nie przez telefon. I warto zwrócić uwagę, czy fachowiec od remontów ogranicza się tylko do słuchania, czy proponuje nam różne rozwiązania. Wtedy jest szansa, że zna się na rzeczy - dodaje Sylwia Kucharczyk. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Sylwia Kucharczyk (konsultantka ds. remontowych)

Data emisji: 29.04.2020

Godz. emisji: 14.09

kul

Czytaj także

Tadek "Taddy" Błażusiak. Milczy o nim Polska, wielbi go świat

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 15:50
W jednym z serwisów VOD pojawił się dokument, który powinni zobaczyć wszyscy ci, którzy gdy słyszą "111" to myślą o gościu, który robi na motocyklu takie rzeczy, że tysiące ludzi zdzierają sobie dla niego gardła. TB111 - to Taddy - Tadeusz Błażusiak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co poświęcamy wolny czas?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 12:40
Pandemia zmienia wiele naszych nawyków. Także tych, które dotyczą spędzania czasu wolnego. Mamy go dużo więcej. Co z nim robimy? Jak się okazuje najwięcej czasu spędzamy w domach. 
rozwiń zwiń