Kosmetyki naturalne, czyli jakie?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 07:12
Co to znaczy naturalne kosmetyki? Ekologiczne? Organiczne? Zdrowe dla naszej skóry czy dla środowiska? Czy faktycznie są lepsze od tych zwyczajnych?
Audio
  • Jaki skład powinny mieć kosmetyki ekologiczne? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ARTFULLY PHOTOGRAPHER

Kosmetyki naturalne to nie tylko te wytwarzana chałupniczo. Większość, które można dostać w sklepach musi przejść wiele rygorystycznych testów i posiadać obowiązkowe atesty Zuzanna Mierzejewska

Szkło alternatywą dla plastiku?

Bycie "eko" to dla wielu nie kwestia mody, ale świadomego stylu życia. Ogromną transformację na przestrzeni ostatnich lat przeszły branże żywieniowe, modowe i kosmetyczne. Czy możemy zawalczyć o to, by ekologiczny był nie tylko skład naszych kosmetyków, ale i ich opakowania? - Kosmetyki mogą być ekologiczne wewnątrz i na zewnątrz. Nasi klienci sygnalizują, że ważny jest dla nich już nie tylko skład, ale i opakowanie. Coraz więcej kosmetyków możemy dostać w opakowaniach szklanych. To niestety nie jest uniwersalne rozwiązanie, ponieważ nie każdy kosmetyk może być przechowywany w szkle. Wykorzystując takie opakowania wzrastają koszty produkcji i wysyłki, na co nie zawsze jest stać wzrastające firmy - mówiła Zuzanna Mierzejewska, organizatorka targów EkoCuda.

Szukajmy certyfikatów i sprawdzajmy skład

Już ponad 93 procent młodych Polek z dużych miast deklaruje, że używa kosmetyków naturalnych. Tak duża grupa nie jest już niszą. Moda stała się nawykiem. I choć zainteresowanie jest ogromne, to dużo wskazuje na to, że dopiero zaczynamy naszą przygodę z kosmetykami naturalnymi. Jak je rozpoznać? Gość Czwórki radził, by zwracać uwagę na certyfikaty. - Jeśli kosmetyk posiada taki certyfikat, mamy stuprocentową pewność, że jest naturalny. Nie oznacza to, że kosmetyki nieposiadające takiego certyfikatu są dla nas niezdrowe. Możemy po nie sięgać, ale przedtem pamiętajmy o tym, bo sprawdzić skład - radziła.

Co oznaczają nazwy w składzie kosmetyków?

Szukajmy informacji w sieci. Każdą trudną nazwę znajdującą się w składzie kosmetyku bez trudu odnajdziemy w sieci. Możemy też skorzystać z aplikacji, która po zczytaniu kodu kreskowego produktu pokaże nam wszystkie informacje na jego temat, które nas interesują. W przyswajaniu wiedzy na temat kosmetyków pomogą nam kosmetolodzy, dermatolodzy, kosmetyczki, ale także sprawdzeni blogerzy i vlogerzy.

Jak rozpoznać dobre jakościowo kosmetyki i które są najlepsze? Czy naturalna pielęgnacja się opłaca? Na te wszystkie pytania odpowiadała Zuzanna Mierzejewska – organizatorka targów kosmetyków naturalnych EkoCuda, dla fanów naturalnej pielęgnacji i makijażu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Zuzanna Mierzejewska (organizatorka targów Eko Cuda)

Data emisji: 10.06.2020

Godz. emisji: 14.09

ac

Czytaj także

Moda na kampery, zwierzęta w mieście i ekologia w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 10:35
W programie sprawdzimy, jak ekologiczne trendy wpływają na branżę motoryzacyjną. Dowiemy się, jak żyją zwierzęta w wielkim mieście i za co kochamy kampery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które koty chodzą własnymi drogami?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 13:57
Mówi się, że koty to samotnicy i indywidualiści. Czy każdy kot taki jest? Czy każdy wydeptuje własne ścieżki?
rozwiń zwiń