Moda na kampery, zwierzęta w mieście i ekologia w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 10:35
W programie sprawdzimy, jak ekologiczne trendy wpływają na branżę motoryzacyjną. Dowiemy się, jak żyją zwierzęta w wielkim mieście i za co kochamy kampery.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Free-Photos

Audycję rozpoczniemy od tematu: jak ekologia wpływa na branżę motoryzacyjną?​ Coraz więcej branż musi uwzględniać trendy ekologiczne. Nie jest od nich wolna także branża motoryzacyjna, która zaczyna stosować rozwiązania przyjazne dla środowiska. Tymczasem już sama produkcja samochodów pozostawia ślad węglowy. W ten sposób nie są od niego wolne także zeroemisyjne auta elektryczne. Jakie proekologiczne rozwiązania stosowane są w branży motoryzacyjnej? Czy ekologia jest jej wrogiem, czy sprzymierzeńcem?

ZOBACZ TAKŻE Jaka będzie kultura popandemiczna? >>>

W tej godzinie audycji sprawdzimy także, jak zmieniło się życie miejskich zwierząt w dobie pandemii, czyli izolacji ludzi. Gołębie, tak jak mewy, zostały odcięte od stałego źródła miejskiego pożywienia, czyli resztek z jedzenia spożywanego na mieście. Z kolei ptaki śpiewające, jak kosy czy szpaki, zazwyczaj muszą śpiewać głośniej i w wyższych tonacjach, żeby przebić się przez miejski hałas. Teraz są doskonale słyszalne - i dla partnerek, i dla mieszkańców okolicznych domów. Jak pandemia zmienia zachowania miejskich zwierząt?

ZOBACZ TAKŻE Maseczki, rękawiczki - czy nadal dbamy o bezpieczeństwo? >>>

Po godzi. 16.05 dowiemy się, jak wygodnym rozwiązaniem - w czasie, gdy liczba miejsc w hotelach i pensjonatach jest ograniczona - może być kamper. Czy to rozwiązanie dla każdego? 

Zaprosimy także na kolejną część "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza >>>

***

Na audycję "Czat Czwórki" w środę (20.05) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

kd/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus u psów i kotów. "Nie przenosi się na ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 13:32
W związku z pandemią koronawirusa pojawia się coraz więcej fake newsów. Jeden z nich dotyczy możliwości zakażenia wirusem, przenoszonym przez psy czy koty. Czy od zwierząt można "przejąć" chorobę, albo czy to działa w dwie strony? To sprawdziliśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mroczni łowcy i totemy kobiet. Co wiemy o sowach?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 13:37
Sowy to ptaki sprzeczności. Z jednej strony - symbol wiedzy, a drugiej - ptak przeklęty. – Z sowami łączy ludzi ogromna wspólna historia. Mimo, sowy są nocnymi, mrocznymi drapieżnikami, potrafią też być bardzo czułe, lojalne, mocno się przywiązują. Potrafią bardzo zaprzyjaźnić się z człowiekiem - mówił Jacek Karczewski ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie, autor książki "Noc sów". 
rozwiń zwiń