Kapelusze, berety, czapki. Co nosimy w tym sezonie?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 18:00
- Nakrycie głowy jest kropką nad "i" każdej stylizacji - podkreśla trener wizerunku Marta Pożarlik. - W tym sezonie to nieodłączny element naszej garderoby.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Evgeniya Porechenskay/shutterstock.com

Warto podglądać, jak noszą się starsze osoby. W nakryciach głowy wyglądają niezwykle wytwornie Marta Pożarlik

Wełnianki w rozmiarze XXL

Kiedyś to babcia i mama pilnowały, żebyśmy chodzili w czapkach, dziś namawiają do tego najwięksi projektanci i popularne blogerki. - Wełniane czapki były i będą modne, teraz nosi się takie, które wyglądają jakbyśmy je same wydziergały na drutach - tłumaczy ekspertka. - Influencerki i gwiazdy chętnie noszą modele w rozmiarze XXL.

Posłuchaj
11:18 [CZWORKA] Dajesz rade 13 listopad 2020 czapki.mp3 Nakrycia głowy - jak uniknąć wpadek? (Dajesz radę/Czwórka) 

W wyborze nakrycia głowy warto kierować się jego składem. Styliści polecają wełnę merino, która nie gryzie i jest bardzo ciepła. 

Do puchówek nosimy czapki typu beanie albo z pomponem, elegancki płaszcz pozwala na eksperymenty z francuskim szykiem Marta Pożarlik

"Emily w Paryżu" nadaje ton

Serial Netflixa o przygodach Amerykanki w Paryżu cieszy się dużą popularnością wśród dziewczyn, które interesują się modą. Odtwórczyni głównej roli - Lily Collins rozpropagowała modę na kaszkiety. - To jest typowy "power dressing". Kaszkiet pochodzi z męskiej szafy i najlepiej wygląda z klasycznym "lookiem": z wełnianym płaszczem, ale niekoniecznie z puchową kurtką - mówi trenerka wizerunku.

The Fashion of Emily in Paris | Netflix

Kaszkiety noszono już w XVIII wieku, potem popularne były w latach 30. XX wieku. Dziś kojarzą się przede wszystkim z buntowniczym "lookiem", który od kilku sezonów podbija świat mody. Beret, podobnie jak i kaszkiet, jest symbolem Francji i także pochodzi z męskiej garderoby - XVII-wiecznych pasterzy z regionów Béarn i francuskich Pirenejów. Wielka zmiana nastąpiła w latach trzydziestych XX wieku, kiedy Coco Chanel, która była znana z noszenia wygodnej męskiej odzieży, sprawiła, że beret stał się modnym dodatkiem dla pań. - Berety są piękne, nie bójmy się ich - namawia Marta Pożarlik. - Żeby dodać sobie szyku, w beret można wpiąć broszkę albo ozdobną szpilkę. 

Posłuchaj także:

Zamiast nowego płaszcza kup nową czapkę

Dodatki nie tylko "wykańczają" stylizację, ale również optymalizują wydatki. - Po co w każdym sezonie kupować nowy płaszcz? Wystarczy raz zainwestować w klasykę, a potem na tej bazie eksperymentować z dodatkami - zachęca gość Czwórki. - Pamiętajmy jednak, że nakrycia głowy mogę też zrobić krzywdę naszej sylwetce, zaburzając jej proporcje. 

Why Everyone Is Obsessed With French Girl Style | History Of | Racked

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Ada Janiszewska

Gość: Marta Pożarlik (trener wizerunku)

Data emisji: 13.11.2020

Godz. emisji: 14.09

kul


Czytaj także

Dress code. Jak uchronić się przed modową wpadką?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 17:50
Czasami zbyt długie zastanawianie się nad wyborem odpowiedniego stroju może przynieść zupełnie odwrotny od zamierzonego efekt. Na co dzień możemy szaleć, ale są okoliczności, które wymagają od nas pewnej etykiety. - ​Dress code ma sprawić, żeby inne osoby w naszym otoczeniu czuły się dobrze - mówi Justyna Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspólna szafa. Moda na pożyczanie ubrań

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 17:00
Wypożyczamy samochody na godziny, zakładamy wspólne konta na serwisach filmowych, dlaczego więc nie mamy dzielić się szafą?
rozwiń zwiń