Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 15:15
Zaczęło się od kremów BB łączących pielęgnację z upiększaniem oraz intrygujących kremów ze śluzem ślimaka. Azjatycki rynek kosmetyczny oferuje jednak znacznie więcej - nowe podejście do pielęgnacji i urody.
Audio
  • W drodze do azjatyckiego ideału piękna - jak pielęgnować urodę? (Dajesz radę/Czwórka)
Koreańskie maski oczyszczające cieszą się w Polsce dużą popularnością (zdj. ilustracyjne)
Koreańskie maski oczyszczające cieszą się w Polsce dużą popularnością (zdj. ilustracyjne) Foto: Shutterstock.com/Dmitry A

Agnieszka Zielińska Europejki większą wagę przywiązują do kosmetyków kolorowych. Fluid czy szminka dają natychmiastowy efekt, tymczasem Azjatki zapobiegają problemom. Stosują maski, serum i kremy

- Azjatki nie dbają o urodę, tylko bawią się pielęgnacją. I to jest podstawowa rzecz, która różni ich podejście do urody od naszego - wyjaśnia ekspert ds urody, Agnieszka Zielińska.

Azjatycka pielęgnacja jest wieloetapowa i wielowarstwowa. - Wszystkie zabiegi służą zapobieganiu, a nie maskowaniu. Wiedzę na ten temat przekazują sobie z pokolenia na pokolenie i wprowadzają w życie już od najmłodszych lat - dodaje gość Czwórki i opowiada o 10 krokach, które prowadzą do zdrowej i pięknej skóry. Który element jest ważniejszy - peeling czy nawilżanie? Czym demakijaż różni się od oczyszczania twarzy? Które produkty z kuchni możemy zastosować także w łazience i jak powinna wyglądać nasza kosmetyczka - o tym m.in. w nagraniu audycji.


Czytaj także
japonia 1200.jpg
Japońska kuchnia. Sekret wiecznej młodości kobiet?

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Agnieszka Zielińska (Skin Ekspert)

Data emisji: 11.08.2017

Godzina emisji: 14.10

kul/kd

Czytaj także

Sekrety urody Babuszki. "Banan pod oczy, twarożek na twarz"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 16:00
Po fali zachwytów nad sekratami urody Paryżanek, Koreanek i Japonek przyszła pora, by odkryć tajemnicę piękna Słowianek. - Zaczynamy od przeglądu lodówki i recyclingu tego, co w niej mamy - podpowiada Ewa Krajewska, stylistka mody i historyk sztuki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz mieć tatuaż? "Nie podążaj za modą"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 15:30
Krótkie rękawy i krótkie spodenki to nie tylko okazja, żeby pokazać piękne nogi i opalone ręce, ale też aby pochwalić się swoim tatuażem. - Taką decyzję powinniśmy przemyśleć, bo pozbycie się tatuażu jest dużo droższe niż jego zrobienie - przypomina Radosław Batoon Sentkiewicz.
rozwiń zwiń