Walencja. Może to Twoje miejsce na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 16:40
- W trzecim największym mieście Hiszpanii panuje spokój. To od razu mnie urzekło. Ludzie mają na wszystko czas, a Walencja jest dla nich bardzo przyjazna - opowiada Natalia Fraś, autorka bloga "Zapiski ze świata".     
Audio
  • Jak wyglądają życie i studia w Walencji? (Dajesz radę/Czwórka)
Walencja to miasto sztuki, sportu, kuchni i zabytków.  Jej motto brzmi niewiarygodne, ale prawdziwe
Walencja to miasto sztuki, sportu, kuchni i zabytków. Jej motto brzmi "niewiarygodne, ale prawdziwe"Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Razvan Ionut Dragomirescu

Natalia Fraś Wykładowcy na uniwersytecie w Walencji zawsze spóźniali się i byli bardzo zdziwieni, że my, studenci, przychodzimy na zajęcia punktualnie. Po 2 tygodniach nauczyłam się, że na zajęcia o 8.30 mogę wstawać o 8.25

Rozmówczyni Czwórki w Walencji spędziła 12 miesięcy. Jako uczestniczka Erasmusa studiowała psychologię na tamtejszym uniwersytecie. - Byłam bardzo zaskoczona, kiedy na początku roku akademickiego wybrałam się do biblioteki uniwersyteckiej i wszystkie miejsca były zajęte. Szybko zrozumiałam, o co chodzi. Po prostu hiszpańscy studenci uczą się dla siebie, a nie z powodu nadchodzącej sesji. I bardzo się do nauki przykładają - opowiada blogerka i podróżniczka.

Po zakończeniu Erasmusa Natalia Fraś wiedziała, że do Walencji wróci. - Niestety w tym mieście nie ma zbyt wielu organizacji, które przyjmują na praktyki. Zwłaszcza na płatne praktyki. Na moje aplikacje odpowiedziała tylko jedna firma - agencja nieruchomości. I tak poznałam smak hiszpańskiego stylu życia - mówi Fraś i tłumaczy, co łączy Kraków z Walencją, jak spędzić weekend na Majorce za 16 euro i co zrobić z "poerasmusową depresją".

***

Czytaj także
chiny turystyka selfie FREE 1200_660.jpg
Studia w Chengdu. Hot pot, karaoke i Wielki Budda

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Natalia Fraś (autorka bloga "Zapiski ze świata")

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 14.05

kul/gs

Czytaj także

Fatima. "W tym roku tam prowadzą wszystkie drogi"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:30
Sto lat temu Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie pasącym stado owiec, w parafii Fatima, objawiła się Matka Boża. Dziś jest to jedno z najważniejszych centrów pielgrzymkowych na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Księżycowa Islandia. Czym przyciąga artystów?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:40
Sztuka Islandii jest bardzo młoda, bo liczy niespełna 130 lat - życie artystyczne rozkwitło tam na dobre dopiero w XX wieku. - Twórczość islandzkich artystów jest bardzo różnorodna. Oni ciągle poszukują swojej tożsamości - opowiadała w Czwórce Wiola Ujazdowska, artystka, która na Islandii żyje już prawie 4 lata. 
rozwiń zwiń