Jak się przygotować do sezonu narciarskiego?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 16:11
To ostatni dzwonek, by zacząć przygotowywać się do rozpoczęcia tegorocznej przygody z narciarstwem. Przysiady, brzuszki, wykroki, wymachy ramion i nóg, nożyce – jakie ćwiczenia nam w tym pomogą?
Audio
  • Jak przygotować się na sezon narciarski 2018? (Dajesz radę/Czwórka)
Freeskiing (Newschool Skiing) - narciarstwo polegające na skakaniu na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji (trików) takich jak: obroty, salta, graby (chwyty za nartę w locie) oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach (jibbing) - zdj. ilustracyjne
Freeskiing (Newschool Skiing) - narciarstwo polegające na skakaniu na skoczniach i wykonywaniu w powietrzu ewolucji (trików) takich jak: obroty, salta, graby (chwyty za nartę w locie) oraz na ślizganiu się po poręczach (railach) i boksach (jibbing) - zdj. ilustracyjneFoto: lassedesignen/Shutterstock.com

snowgliding 1200.jpg
Snowgliding i speedriding, czyli narty dla ambitnych

Naszą równowagę poprawić mogą stanie i robienie przysiadów na jednej nodze. Z kolei ogólną kondycję organizmu poprawiają popularne ćwiczenia aerobowe. Warto więc biegać, pływać, jeździć na rowerze. Nogi wzmocni również jazda konna. - Osoby, które na co dzień nie uprawiają żadnych sportów powinny zacząć to robić trzy miesiące temu. Jeśli zaczynamy na tydzień przez wyjazdem warto po prostu rozruszać stawy i nauczyć się zasad obowiązujących na stoku - tłumaczyli Michał Pluta i Marek Paleski.

A co ze sprzętem? Ostrzenie, smarowanie nart wystarczy? Jak zmienił się sprzęt narciarski na przestrzeni lat i które nowinki technologiczne warto wykorzystywać, a z których lepiej zrezygnować? Na co zwracać uwagę powinni doświadczeni narciarze, a na co początkujący? I w co się ubrać na stok? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Michał Pluta i Marek Paleski (narciarze i przewodnicy górscy ze Studenckiego Klubu Górskiego UW)

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 14.07

kd/kk

Czytaj także

Parabeny, pochodne fenolu, czyli konserwanty w kosmetykach

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 16:29
- Choć się ich boimy, konserwanty są w kosmetykach bardzo potrzebne, bo chronią naszą skórę przed drobnoustrojami - mówiła ekspertka zrowia skóry Agnieszka Zielińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie lubisz "smaku" wody? Zastąp ją czymś... równie zdrowym!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 15:57
Ludzki organizm aż w 60 proc. składa się z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia. Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Dlaczego czasem nie mamy ochoty na wodę i czym warto ją zastępować?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 15:15
Zaczęło się od kremów BB łączących pielęgnację z upiększaniem oraz intrygujących kremów ze śluzem ślimaka. Azjatycki rynek kosmetyczny oferuje jednak znacznie więcej - nowe podejście do pielęgnacji i urody.
rozwiń zwiń