X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa, Toruń, Sopot - Herbert w reportażach Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:13
- Podróże były pasją poety. Wiedeń, Francja, Anglia, Włochy, Holandia i Belgia, ale także Nowy Jork, czy Los Angeles - to miejsca, w których bywał i tworzył. W dźwiękowych opowieściach pokażemy jednak polskie miasta z perspektywy "Pana Cogito" - zapowiadała Beata Kwiatkowska na antenie Czwórki.
Audio
  • O cyklu reportaży "Droga Pana Cogito" opowiada autorka Beata Kwiatkowska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zbigniew Herbert podpisuje swoje utwory na stoisku wydawnictwa Czytelnik na kiermaszu przed PKiN w Warszawie - maj 1963 rok
Zbigniew Herbert podpisuje swoje utwory na stoisku wydawnictwa "Czytelnik" na kiermaszu przed PKiN w Warszawie - maj 1963 rokFoto: PAP/CAF-Edmund Uchymiak

BeataKwiatkowska 1200x660.jpg
Herbert w podróży - reportaże Beaty Kwiatkowskiej

- Poprzez miejsca, w których bywał Herbert, poznamy człowieka wrażliwego, autoironicznego, z dużą dozą samokrytyki. Herbert opowiadał o nich zwracając ogromną uwagę na ich architekturę, a my będziemy m.in. w Brwinowie, w którym, jak pisał poeta, towarzyszył mu "chrobot myszy, pomiałkiwanie kota i basowe nuty krowy". W Toruniu odwiedzimy akademik, w którym mieszkał poeta, wybierzemy się do Sopotu, i oczywiście będziemy w Krakowie, w którym Herbert także żył - opowiadała Beata Kwiatkowska. - Chodzi o to, by zainspirować słuchaczy - być może sami wyruszą w taką podróż.

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Emisję pierwszej odsłony cyklu "Droga Pana Cogito" zaplanowano na czwartek 26 lipca o godz. 21.15 przed 20. rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta, a ostatnia pojawi się na antenie w okolicy 94. rocznicy urodzin poety. Autorem cyklu jest Beata Kwiatkowska.

Czwórka zaprasza do słuchania na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 11.15

mat.pras./kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w kinie, czyli filmy których... nie obejrzysz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:40
Do 30 czerwca organizatorzy festiwalu filmowego w Gdyni czekają na zgłoszenia od wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej odsłonie najważniejszej w naszym kraju imprezy filmowej.
rozwiń zwiń