Warszawa, Toruń, Sopot - Herbert w reportażach Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:13
- Podróże były pasją poety. Wiedeń, Francja, Anglia, Włochy, Holandia i Belgia, ale także Nowy Jork, czy Los Angeles - to miejsca, w których bywał i tworzył. W dźwiękowych opowieściach pokażemy jednak polskie miasta z perspektywy "Pana Cogito" - zapowiadała Beata Kwiatkowska na antenie Czwórki.
Audio
  • O cyklu reportaży "Droga Pana Cogito" opowiada autorka Beata Kwiatkowska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zbigniew Herbert podpisuje swoje utwory na stoisku wydawnictwa Czytelnik na kiermaszu przed PKiN w Warszawie - maj 1963 rok
Zbigniew Herbert podpisuje swoje utwory na stoisku wydawnictwa "Czytelnik" na kiermaszu przed PKiN w Warszawie - maj 1963 rokFoto: PAP/CAF-Edmund Uchymiak

BeataKwiatkowska 1200x660.jpg
Herbert w podróży - reportaże Beaty Kwiatkowskiej

- Poprzez miejsca, w których bywał Herbert, poznamy człowieka wrażliwego, autoironicznego, z dużą dozą samokrytyki. Herbert opowiadał o nich zwracając ogromną uwagę na ich architekturę, a my będziemy m.in. w Brwinowie, w którym, jak pisał poeta, towarzyszył mu "chrobot myszy, pomiałkiwanie kota i basowe nuty krowy". W Toruniu odwiedzimy akademik, w którym mieszkał poeta, wybierzemy się do Sopotu, i oczywiście będziemy w Krakowie, w którym Herbert także żył - opowiadała Beata Kwiatkowska. - Chodzi o to, by zainspirować słuchaczy - być może sami wyruszą w taką podróż.

herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Emisję pierwszej odsłony cyklu "Droga Pana Cogito" zaplanowano na czwartek 26 lipca o godz. 21.15 przed 20. rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta, a ostatnia pojawi się na antenie w okolicy 94. rocznicy urodzin poety. Autorem cyklu jest Beata Kwiatkowska.

Czwórka zaprasza do słuchania na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.07.2018

Godzina emisji: 11.15

mat.pras./kd/ac

Czytaj także

Wolontariat w kinie, czyli filmy których... nie obejrzysz

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:40
Do 30 czerwca organizatorzy festiwalu filmowego w Gdyni czekają na zgłoszenia od wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w tegorocznej odsłonie najważniejszej w naszym kraju imprezy filmowej.
rozwiń zwiń