X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pan Cogito w Krakowie" - reportaż Beaty Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 11:31
Zbigniew Herbert w wierszu "Podróż do Krakowa" opisywał, jakie książki "towarzyszą" w podróży pasażerom. W cyklu "Droga Pana Cogito" śladami poety ruszyła Beata Kwiatkowska. 
Kraków nocą
Kraków nocąFoto: Shutterstock/Romas_Photo
zbigniew herbert pap 1200.jpg
Warszawa, Toruń, Sopot - Herbert w reportażach Czwórki

Sam poeta często pokonywał drogę do Krakowa jeżdżąc tam na studia. Początkowo mieszkał w podkrakowskich Proszowicach. W Krakowie studiował ekonomię, uczęszczał także na wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Sztuk Pięknych.

Jego śladami ruszyła dziennikarka Czwórki Beata Kwiatkowska, przygotowując cykl reportaży "Droga Pana Cogito". W ostatniej już odsłonie wybrała się za Zbigniewem Herbertem do Krakowa. Pierwsza odsłona cyklu "Droga Pana Cogito" została wyemitowana 26 lipca, przed 20. rocznicą śmierci Zbigniewa Herberta, na ostatnią zapraszamy w czwartek, 25 października po godz. 21.15.


herbert_pl_1200.jpg
Serwis specjalny poświęcony Zbigniewowi Herbertowi

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego reportażu z cyklu "Droga Pana Cogito" >>>

***

Czwórka zaprasza do słuchania na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Mama", "Różowe ucho". Mateusz Król czyta Herberta

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 14:21
"Mama", "Różowe ucho" - m.in. te wiersze na antenie Czwórki w związku z Rokiem Herberta przeczyta wielki fan poety, Mateusz Król. - W jego twórczości urzekł mnie… konkret - mówił aktor w rozmowie z Kasią Dydo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W życiu Herberta łączyły się wiersze i rysunki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 10:00
W sobotę 28 lipca przypada 20 rocznica śmierci Zbigniewa Herberta - poety, eseisty, dramaturga, kawalera Orderu Orła Białego i laureata Złotego Mikrofonu z 1993 roku. I na prywatny użytek rysownika.
rozwiń zwiń