Latanie uzależnia. "W pandemii patrzyliśmy w niebo"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:50
Chociaż młodym stewardom i stewardessom wydaje się, że to praca na chwilę, tylko przygoda i możliwość zwiedzenia całego świata, okazuje się, że zostają w niej na długo. Problem pojawia się, kiedy nie mogą latać.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Max Topchii

Kiedy loty zostały ograniczone, poczułem się, jakby ktoś wyrzucił mnie z mocno rozpędzonej karuzeli. Kręciło mi się w głowie i miałem problemy, żeby odnaleźć się w rzeczywistości Darek Żelazko

Darek Żelazko - w sieci jako Jakub Steward - jest stewardem od 15 lat. Codziennie był w innym kraju, pracował z innymi ludźmi, jadał i spał nieregularnie. I wprowadzemiu lockdownu okazało się, że wygodne domowe łóżko, za którym tęskni, jest czymś w czym nie potrafi się już odnaleźć. - Zacząłem jeść regularne posiłki, co w mojej pracy jest rzadkością, wyciszyłem się, a moim życiu zagościła rutyna - opowiada bohater reportażu. - Wykorzystałem ten czas dla rodziny, dla znajomych, ale cały czas patrzyłem w niebo. 

Posłuchaj
10:17 CZWÓRKA Reportaz - 26.05.2021.mp3 "Cały czas patrzyłem w niebo". Reportaż Weroniki Puszkar (Czwórka)

Pasażerowie niektórych rejsów nie życzyli sobie obecności stewardess w ich strefie. Część straszych podróżnych naprawdę się bała Teresa Grzywocz

Teresa Grzywocz, która również latała od dawna, teraz ma kilkumiesięczną przerwę. - Kiedy wybuchła pandemia, byłam na wakacjach w Peru. Po powrocie do domu zadzwonił telefon i usłyszałam, że dokąd sytuacja się nie wyjaśni, nie będziemy latać. Do czerwca nie pracowałam, potem zaczęłam latać, ale w ścisłym rygorze sanitarnym - wspomina rozmówczyni Weroniki Puszkar.

Sprawdź także:

Lotnictwo pasażerskie dzisiaj powoli wraca. - Lotniska budzą się do życia, a my - personel pokładowy - szykujemy się do nowego otwarcia - śmieje się Darek Żelazko. - I choć nasza praca jest nieprzewidywalna i potrafi solidnie zaskoczyć, wchodząc na płytę lotniska, odetchnąłem z ulgą. 

***

Reportaż: Weronika Puszkar 

Data emisji: 26.05.2021

Godz. emisji: 21.15

kul

Czytaj także

"Dźwięk to przestrzeń, gdzie można się spotkać"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 14:00
Tomasz Drachal to muzyk-amator i warszawski bard, który fascynuje się dźwiękiem. Wydobywa go z egzotycznych instrumentów, ale potrafi także grać na przedmiotach codziennego użytku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. "Mam Warszawę u stóp". Co słychać u Maćka Margasa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:34
Maciej Margas był nominowany do tytułu Nieprzeciętnego w roku 2017.  Jako pierwszy w Polsce wykonał nocne zdjęcia Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi, lecąc 3,5 kilometra nad Ziemią.
rozwiń zwiń