X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Fantomy" i nie tylko. Nowości od Teatru Akt

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 16:32
- "Fantomy" powstawały głównie w naszych głowach. Nie mieliśmy czasu na eksperymenty. To, co stworzyliśmy, musiało zadziałać od razu - mówili Agnieszka Musiałowicz i Marek Kowalski, założyciele Teatru Akt. 
Audio
  • O spektaklu "Fantomy" i twórczości Teatru Akt opowiadają Agnieszka Musiałowicz i Marek Kowalski (W to mi graj/Czwórka)
Teatr Akt
Teatr AktFoto: mat. pras./Sylwia Zawadzka

Łączymy dwie drogi: amatorską, studencką pasję i entuzjazm z profesjonalizmem nabytym w teatrze Marek Kowalski

"Fantomy" to spektakl plenerowy w wykonaniu Teatru Akt. Fabuła powieści prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Jak przekonywała Agnieszka Musiałowicz, w przypadku "Fantomów", inspiracją do stworzenia spektaklu był "Solaris" Stanisława Lema. - Nie można powiedzieć, że spektakl jest "oparty" o ten tekst. Ale z pewnością w "Solarisie" są podstawy, źródła tego spektaklu - tłumaczyła rozmówczyni Michała Piwowarka. - Staramy się jednak znaleźć pewien dystans do tego, co pokazujemy. 

Przez cały czas istnienia teatru dopisuje nam szczęście Agnieszka Musiałowicz


Teatr Akt/mat. pras. Teatr Akt/mat. pras./Sylwia Zawadzka

Teatr Akt istnieje od początku lat 90. ubiegłego stulecia, gdy absolwenci Szkoły Pantominy przy Teatrze Żydowskim w Warszawie założyli Stowarzyszenie Teatralne Teatr Ruchu Akt. Pośród inicjatorów tego wydarzenia znaleźli się m.in. Agnieszka Musiałowicz i Marek Kowalski, goście Czwórki. - Jesteśmy dziś w takim składzie w jakim zaczynaliśmy, a do tego dochodzą młode osoby, co daje nam siłę do robienia czegoś nowego. Zmieniamy siedziby, repertuar. Zaczynaliśmy od scen, a potem przyszła fascynacja poetyką teatru ulicznego. Cały czas coś się dzieje - mówił Marek Kowalski.

O powstawaniu i przygotowaniu "Fantomów", o tym jak ze spektaklem i prezentacjami przejechać cały kraj i nie zwariować, historii Teatru Akt i kolejnych premierach - rozmawialiśmy w Czwórce.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji, w której przyglądaliśmy się m.in. kolejnej odsłonie "Polowania na Motyle" w Teatrze Ochoty - materiał Aleksandry Opali. 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski (współtwórcy Teatru Akt)

Data emisji:  28.09.2019

Godzina emisji: 12.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dwa Teatry. Święto teatru na "wyciągnięcie ręki"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 17:30
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" łączy dwa światy - wizualny i dźwiękowy. Tegoroczna odsłona potrwa do 27 maja i tradycyjnie odbywa się w Sopocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcja przyrody w teatrze. Czego człowiek może nauczyć się od zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 15:50
Najnowsze realizacje pokazują, że twórcy teatralni coraz częściej i coraz chętniej sięgają po tematy związane z ekologią. W tym gronie znaleźli się twórcy spektaklu "Więcej niż jedno zwierzę", który można oglądać w Teatrze Studio w Warszawie.
rozwiń zwiń