Kamil Sobiecki. Wiolonczelista, który został malarzem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 09:36
Kamil Sobiecki ukończył Szkołę Muzyczna pierwszego stopnia w klasie wiolonczeli, ostatecznie jednak wybrał malarstwo i Wydział Grafiki warszawskiej ASP. Brał udział w wystawach zbiorowych prezentując swoje prace, od lat zajmuje się również projektowaniem graficznym.
Audio
  • Kamil Sobiecki o swojej twórczości i artystycznej drodze (Artystyczny wybieg/Czwórka)
Kamil Sobiecki
Kamil SobieckiFoto: Katarzyna Cygler/Czwórka

paulina walas 1200.jpg
Paulina Walas i jej artystyczny pamiętnik z Islandii

- Choć pochodzę z rodziny muzyków klasycznych, od dziecka otacza mnie malarstwo. W szkole muzycznej miałem okazję koncertować poza Polską, dzięki czemu mogłem odwiedzać m.in. Luwr. To stało się dla mnie trampoliną, dało mi bazę - mówił gość Czwórki. - W pewnym momencie poczułem, że malarstwo jest dla mnie ważniejsze niż muzyka i poszedłem w tym kierunku. Wiolonczela pozostała jednak w sercu - tłumaczył Kamil Sobiecki.

Dziś zawodowo związał się ze sztuką wizualną. Jak tłumaczy, muzyka pozostała jednak jego inspiracją. - To widać, bo balet czy utwory muzyczne są wciąż obecne w moich pracach - mówił artysta.

ZOBACZ TAKŻE O zdjęciach, które pomagają aktorom dostać rolę >>>

Jak udało mu się sportretować kolor przy pomocy muzyki i w jaki sposób gość Czwórki postrzega korelacje między muzyką a obrazem? Jak powstają jego prace i dlaczego najchętniej tworzy plakat? Na czym skupia się tworząc swoje obrazy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której rozmowa z Walusiem "Kraksą" Kryzysem. Młody muzyk, który przez utwory stara się oczyścić z nieszczęśliwej miłości i dręczących go wspomnień. Wszystko ubiera w formę mocnych brzmień gitarowych, a w maju 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta pt. "Miły młody człowiek".

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler

Gość: Kamil Sobiecki 

Data emisji: 8.12.2019  

Godzina emisji: 15.13

kd/pj

Czytaj także

Aleksandra Liput i jej pluszowe zabawki przesiąknięte strachem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 15:55
- To przychodziło z czasem. Najpierw malowałam zmasakrowane twarze, zrobiłam całą serię portretów pobitych ludzi. Zajmowałam się też seryjnymi mordercami - opowiadała Aleksandra Liput, artystka, której sztuka powiązana jest ściśle ze światem dziecięcych lęków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Pakuła. Jak polskie malarstwo podbija europejskie rynki?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:09
Agnieszka Pakuła, artystka sztuk pięknych, już od czasów studiów intensywnie dba o to, by zaistnieć na tym rynku. To jej się udało. Jak przebiła się przez trudny artystyczny świat?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klaudia Mańko: potrzeba malowania była we mnie od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 15:05
- Kolor to jeden z podstawowych sposobów wyrażania emocji - mówi studentka V roku malarstwa na ASP w Warszawie. - W moim malarstwie jest bardzo ważny. Często robię to bardzo intuicyjnie. To do mnie przychodzi. Obrazy pojawiają się w głowie. Na tym polega magia - dodaje. 
rozwiń zwiń