Mount & Blade II - Bannerlord już jest!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 13:49
Podczas gdy świat graczy oszalał na punkcie trybu Warzone w najnowszym "Call of Duty: Modern Warfare", miłośnicy średniowiecznych starć również mogą zacierać ręce.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Gorodenkoff/Shutterstock.com

W formie wczesnego dostępu na platformie Steam pojawiła się "Mount & Blade II: Bannerlord", długo wyczekiwana kontynuacja gry, łącząca ze sobą elementy strategii oraz RPG.

O tym, że "Mount & Blade II" powstaje wiedzieliśmy już od dawna. Niestety ujawnianie szczątkowych informacji przez TaleWorlds oraz długie milczenie powoli wprawiało graczy w zakłopotanie i niepewność względem projektu. Kiedy ogłoszono, że Bannerlord pojawi się w marcu w formie wczesnego dostępu, radość wśród graczy połączona była z niedowierzaniem. Jak to możliwe, że Bannerlord postanowił pokazać się wśród takich premier jak "Doom: Eternal" czy "Half-Life: Alyx"?

Piękno "Mount & Blade" drzemie przede wszystkim w społeczności, która zebrała się wokół tego tytułu na przestrzeni lat. Liczne modyfikacje, scenariusze, bronie cały czas były tworzone przez fanów tytułu i gwarantowały zabawę na kilka tysięcy godzin. Tym samym premiery wysokobudżetowych hitów w żaden sposób nie zagrażają zainteresowaniu Bannerlordem. Podobnie jak ARMA, to specyficzny tytuł, dla specyficznego grona odbiorców.

Fabuła została osadzona dwieście lat przed wydarzeniami, które mogliśmy obserwować w "Mount & Blade: Warband". Aktualny władca mocarstwa umiera nie pozostawiając po sobie dziedzica. Tym samym zaczyna dochodzić do konfliktów na tle politycznym, a walka o władzę przybiera na sile. Twórcy zadbali o stworzenie tętniącego życiem świata. Podczas zwiedzania możemy na przykład natknąć się na ludzi, którzy zajmują się swoim codziennym życiem oraz obowiązkami. Rozbudowany został także system rzemiosła. Przy posiadaniu odpowiednich umiejętności sami będziemy mogli wykuć swój ulubiony oręż, z którym ruszamy w bój. Na efekt potyczki wpływać mają między innymi warunki pogodowe. Podyktowane one będą nie tylko systemem dynamicznej pogody, ale także porami roku. TaleWorlds ponownie nie zapomniało o wspomnianych wcześniej moderach i od razu oddało w ręce graczy bogaty edytor.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

"Final Fantasy" - będzie wielki powrót?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 08:33
Final Fantasy VII to kultowe RPG, które pamiętają wszyscy fani marki oraz konsol starej generacji. Twórcy, wzorując się na konkurencji, postanowili przywrócić ten tytuł, oddając w ręce graczy całkowicie odświeżoną wersję. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w gatunku battle royale? Tryb Warzone za darmo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 12:35
Chociaż moda na tryb battle royale już przeminęła, tryb Warzone dodany do "Call of Duty" zaskarbia sobie sympatię milionów graczy na całym świcie.
rozwiń zwiń