11 lat Teatru Polska. Sztuka, która dociera do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:55
Już na jesieni 2020 roku projekt Teatr Polska rusza w trasę, by ze swoim repertuarem dotrzeć do kilkunastu miast i miasteczek oddalonych od murów teatrów. Do tej pory zarekomendowano osiemnaście spektakli. 
Audio
  • 11 lat teatru w drodze. Szuka, która wychodzi do ludzi (W to mi graj/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fer Gregory

Celem akcji jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. - Od klasyki, przez teatr tańca, po propozycje lalkowe. Wybraliśmy najciekawsze naszym zdaniem sztuki teatralne - opowiadała Maja Raczyńska-Kaczmarek z Instytutu Teatralnego. Od początku istnienia inicjatywy wystawiono w sumie to 186 spektakli w 517 miejscowościach. Co warto zobaczyć w tym roku?

Oparty na powieści Sienkiewicza spektakl teatru Miniatura z Gdańska pt. "Krzyżacy" rozegrany będzie z wykorzystaniem glinianych figurek, które stanowią pierwszy plan sztuki. Na drugim możemy dostrzec aktorów w roboczych kostiumach, w tle widowiskowe wizualizacje. Maja Kaczmarek polecała także spektakl "Manhattan", który zaprezentuje bytomski teatr tańca, który w treści nawiązuje do współczesnych wątków związanych z ekologią: niszczeniem klimatu i lękiem o naszą planetę. 

W repertuarze znajdziemy m.in. takie spektakle, jak: "Czy umiesz gwizdać Joanno?", "Ceremonie" - spektakl muzyczny Teatru Witolda Gombrowicza w Gdyni, "Mazagan. Miasto" - opowiadający o historii marokańskiego miasteczka, które w całości zostało przeniesione do Ameryki Południowej, czy "Krzyżacy". 

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 16.05.2020

Godzina emisji: 12.46

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wpuść mnie" debiutuje na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 09:52
Zaglądamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach, gdzie 29 lutego swoją premierę miał przezabawny spektakl w reż. pt. "Wpuść mnie". O tym, dlaczego warto go zobaczyć opowiadał jeden z aktorów Matusz Trzmiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hymny" - studencki spektakl napisany przez życie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 14:59
- W przypadku naszego spektaklu "Hymny" powiedzenie, że najlepsze historie pisze samo życie, jest bardzo trafne - mówi Weronika Bochat-Piotrowska, aktorka, mama Stefki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Balladyna w Messengerze. Spektakl, który obejrzymy przez komunikator

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 01:53
Większość instytucji kultury do odwołania zawiesza swoją działalność. Odwołane są koncerty, spotkania z artystami, projekcje filmowe i spektakle teatralne. Artyści coraz częściej przenoszą część swojej pracy do sieci. Reżyser Oskar Sadowski przygotowuje spektakl, który powstaje przez komunikator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia aktorskie. Konsultuj się online

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 15:01
Część uczniów przygotowuje się do matury, która do im przepustkę na studia. Jednak niektórych z nich czeka egzamin specjalistyczny. Wykładowcy filii Akademii Teatralnej wyciągają pomocną dłoń i udzielają konsultacji online. 
rozwiń zwiń