Koniec Mixera. Co planuje Microsoft?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:01
Kiedyś streamerzy mieli prościej. Jedna platforma, jasne warunki współpracy i społeczność gromadząca się wokół swojego idola, która doskonale wiedziała, gdzie, kogo i jak znaleźć. Dziś jest inaczej. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Anton27/Shutterstock.com

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "Strefa gamingu" >>>

Dzisiaj streamowanie nie jest już tak proste jak kiedyś, zwłaszcza kiedy mówimy o nim, jako o sposobie na życie. Streamerzy co chwila wymyślają nowe sposoby przyciągnięcia widowni, platformy zaczynają się mnożyć, a ich twórcy wraz z deweloperami gier kuszą najbardziej popularnych influencerów rozmaitymi kontraktami. Microsoft nie dał rady konkurencji. Platforma Mixer zostaje oficjalnie zamknięta.

Czytaj także:

Pandemia spowodowana koronawirusem przyczyniła się do gwałtownego wzrostu popularności gamingu. E-sport stał się bardziej rozumiany, gry hurtowo zaczęły znikać z półek sklepowych, a oglądanie streamów odciągnęło zainteresowanych od klasycznej telewizji. Jak to możliwe, że gigant w postaci Microsoftu zmuszony jest wywiesić białą flagę? Statystyki okazały się bardzo bolesne. Zainteresowanie platformą Microsoftu w trakcie pandemii wzrosło zaledwie o 0,2%. Powiedzieć, że to mało, to jak nie powiedzieć nic. W utrzymaniu popularności i co najważniejsze rozwoju platformy, nie pomogły także liczne akcje promocyjne ani kontrakty ze znanymi osobistościami ze świata gier.

Czytaj także:

Zastanawiacie się na pewno, co planuje Microsoft. Otóż nieoczekiwanie łączy on siły z konkurencją promując platformę Facebook Gaming. Dla streamerów najważniejsze jest to, że zachowają oni swoje kontrakty i wszystkie warunki wciąż będą ich obowiązywać po zmianie serwisu. Plotki głoszą także, że takie gwiazdy jak Ninja czy Shroud otrzymali od Facebooka oferty dwukrotnie przebijające to, co wcześniej otrzymywali od Microsoftu.

Serwis Mixer zostanie zamknięty 22 lipca bieżącego roku.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Epic Games pozwane!  

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 14:10
Dominacja Fortnite’a na rynku gier spod znaku battle royale jest absolutnie niepodważalna. Z każdym kolejnym sezonem twórcy dodają różne skórki, bronie oraz liczne emotki dla postaci, dzięki czemu możemy celebrować zwycięstwo. Nawiązania do popularnych układów tanecznych są widoczne gołym okiem i nie wszystkim artystom się to spodobało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gry niezależne - na czym polega ich fenomen?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 17:29
Niezależne gry to produkcje niewielkich teamów, bądź nawet jednego twórcy, bez wsparcia finansowego gigantów komputerowych. To niezwykłe projekty - dowód na to, że wystarczy mieć dobry pomysł, by stworzyć hit.
rozwiń zwiń