Tosty na słodko - jak przyrządzić je w domu?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 10:08
Ta propozycja kulinarna jest w mediach społecznościowych niemalże wiralem. - To nie mogło mnie ominąć, to absolutny trend, prosta, ale niezwykle kreatywna sprawa - mówi Szymon Dudek, w sieci znany jako "Człowiek od jedzenia".
Tosty z czekoladą
Tosty z czekoladąFoto: Vladislav Noseek/Shutterstock.com

Hot chocolat bombs z piankami shutter 1200 MaraKa.jpg
Hot Chocolate Bombs podbija internet. W czym tkwi sekret czekoladowych bomb?

Posłuchaj
03:12 _PR4_AAC 2021_08_06-07-16-22.mp3 Jak przygotować pyszne tosty z czekoladą? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka

Do przygotowania tostów z czekoladkami wykorzystujemy... pieczywo tostowe i czekoladki. - Bierzemy kromki chleba tostowego, nNa jednej części układamy kawałek czekolady. Przykrywamy go drugim, a następnie jakimś okrągłym narzędziem - możemy wykorzystać do tego celu na przykład szklankę, którą mamy pod ręką - odciskamy sobie owalny kształt. To będzie mały placuszek, w środku którego zamknięta jest czekolada - opowiadał gość Czwórki. - Wrzucamy go do tostera, opiekacza, albo po prostu kładziemy na patelnię. Ostatecznie otrzymujemy piękny, puszysty tost, wypełniony słodkościami - mówił Szymon Dudek. 

kawa mrożona shutter 1200 Sittipong Sirichamnan.jpg
Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Czytaj także: 

Jak podkreślał gość Czwórki, kluczem do sukcesu tostów z czekoladą jest fakt, że produkty są powszechnie dostępne, a posiłek jest prosty w przygotowaniu, a jednocześnie efektowny. - Choć sam jeszcze tych tostów nie próbowałem, tu nie ma niczego, co mogłoby nie być pyszne - tłumaczył gość Czwórki. - Jest czekolada - a kto nie lubi czekolady? Do tego jest puszysty chlebek. To połączenie niezwykle smakowite, choć jednocześnie proste - tłumaczył. - Gdy przekroimy tosty, czekolada w nich wypływa i to musi być piękny moment.  

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Szymon Jaworski

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 06.08.2021

Godzina emisji: 7.15

kd

Czytaj także

Noworleańska kanapka po' boy. "Prawdziwa fuzja smaków"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 10:02
Po' boy to skrót od "poor boy", co w języku angielskim oznacza "biedny chłopiec". - Rodzajów po' bojów jest wiele, wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie - mówią w Czwórce Marcelina Walaszek, Hubert Olczak.
rozwiń zwiń