Trening w upale. Kiedy odpuścić trening, gdy na dworze wysoka temperatura?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2026 17:54
Zaczęło się lato, a razem z nim pierwsze upały. W poniedziałkowej audycji "Grzejemy!" porozmawiamy o tym, jak pogodzić ekstremalne temperatury z planem treningowym.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Po 12.00 porozmawiamy o treningu w upałach. Czy wysoka temperatura powinna być sygnałem, żeby odpuścić aktywność? Kiedy wysiłek staje się ryzykowny, a kiedy wystarczy rozsądnie zmienić plan? Porozmawiamy o nawodnieniu, diecie, suplementacji i o tym, jak przygotować organizm do treningu w trudniejszych warunkach. Naszym gościem będzie Kamil Suwała, dietetyk biegaczy górskich.


Zobacz także:


W drugiej godzinie "Grzejemy!" zapytamy, po co amatorowi przygotowanie motoryczne. Czy wystarczy po prostu biegać, grać w tenisa, chodzić na siłownię albo regularnie trenować swoją dyscyplinę? A może bez pracy nad siłą, mobilnością, stabilizacją i techniką ruchu szybciej dochodzimy do ściany albo kontuzji? O tym, jak trenować mądrzej, bez przeciążeń i z większą świadomością własnego ciała, opowie Kamil Goleń, trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta i wykładowca akademicki.

***

Na audycję "Grzejemy!" zapraszamy w poniedziałek (29.06) po godz. 12.00. Program poprowadzi Piotr Galus

kajz

Czytaj także

Sztuczna inteligencja i trenowanie sportu. Dobra pomoc do początkujących

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2026 14:34
W "Rozgrzewce" rozmawiamy o tym, jak sztuczna inteligencja może pomóc bardziej efektywnie uprawiać sport.
rozwiń zwiń