Polskie Radio
Section05
upały

Najcieplejszy wrzesień w historii. Do końca miesiąca temperatury powyżej 20 stopni

- Do końca września będą utrzymywać się wysokie wartości temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza. Będą małe przerywniki, jak ten weekend, gdzie akurat przeszedł front chłodny, a na południu będzie nawet dosyć intensywnie padało. Ale już od poniedziałku czeka nas powrót pogody słonecznej i do końca tego miesiąca cały czas aura będzie bardziej letnia - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Daniel Wydrych Karolina Rożej IMGW pogoda meteorologia wrzesień upały

Patrycja przyniesie upalny weekend. Temperatura może przekroczyć 30 st. C

Pogoda w weekend sprzyja odpoczynkowi nad wodą, która jest wyjątkowo ciepła zarówno w Bałtyku, jak i w jeziorach. - W weekend sporo słońca, a właściwie wyłącznie słońce. Zachmurzenia jak na lekarstwo i temperatura, szczególnie na zachodzie może przekroczyć 30 st. C - poinformował rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. - Będziemy cały czas skąpani w słońcu, dzięki Patrycji, czyli układowi wysokiego ciśnienia, który do nas dotarł - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda upały prognoza Hel zachodniopomorskie lubuskie

ALERT POGODOWY Do Polski wracają upały i tropikalne noce. Rośnie również zagrożenie pożarami w lasach

Wybierających się na urlop do południowo-wschodniej Polski czeka miła niespodzianka. Do Polski od piątku wracają wysokie temperatury. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenia przed upałem dla pięciu województw. Apeluje także, że w najbliższych dwóch dniach będzie wzrastać zagrożenie pożarowe w lasach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda upały prognoza pogody alert pogodowy