X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciemna strona internetu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 18:30
Jak co czwartek gościem "Czwartego Wymiaru" był redaktor naczelny magazynu "T3" Marcin Kubicki. Tym razem rozmowa dotyczyła mniej wesołego i przyjemnego oblicza internetu.
Audio
  • O tym, co kryje się "pod spodem" internetu, który wszyscy znamy, rozmawiali Kuba Marcinowicz i Marcin Kubicki (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Ciemna strona internetu
Foto: sxc.hu

- Jest bardzo źle - nie waha się stwierdzić Kubicki. - My nie zdajemy sobie tak naprawdę z tego wszystkiego sprawy, co jest tak jakby pod spodem sieci. Wielu z nas jest zainteresowanych, żeby do tego dotrzeć, chociażby ze względów związanych z naszą prywatnością i danymi w internecie. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie szukać, a tak naprawdę nie do końca wiadomo, na co trafimy.
Dla osób, które korzystają z internetu sporadycznie, nie posiadających fachowej wiedzy, nie jest łatwym zrozumienie, o co tak naprawdę chodzi i co niesie sobą termin "dualny internet". Nasz gość spróbował to wyjaśnić: - jest po prostu oprogramowanie, a tak naprawdę przeglądarka internetowa, które uruchamiamy i wpisujemy adres. Tutaj jednak pojawia się pierwszy problem, bo nie jest to taka zwykła strona, jaką wszyscy znamy i kojarzymy, lecz ciąg liter, znaków, swoisty szyfr. Żeby go zdobyć trzeba się naprawdę mocno postarać, wejść do pewnego środowiska ludzi, nazwijmy ich "ciemnej mocy". Jest to trudne.
Zainteresowanych tematem odsyłamy do wysłuchania całej rozmowy Kuby Marcinowica i Marcina Kubickiego w "Czwartym Wymiarze".
(ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kupuj z głową. Bez portfela

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 19:16
Wybrakowany towar, brak przesyłki albo kalkulator zamiast wymarzonego laptopa. Co robić kiedy ktoś oszuka nas na zakupach w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paula Januszkiewicz - legalna hakerka

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 18:30
W zdominowanym przez mężczyzn świecie IT jest kobieta, która o bezpieczeństwo w sieci wie wszystko. To Paula Januszkiewicz - światowy autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i gość Kuby Marcinowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyszukiwarka Nekst ułatwi nam życie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 14:45
- Mamy zupełnie inne technologie i założenia niż w przypadku wyszukiwarek anglojęzycznych, dlatego to będzie naprawdę dobra rzecz - opowiada w Czwórce Jacek Koronacki z PAN, członek zespołu nagrodzonego w konkursie "Eurosymbol Innowacji".
rozwiń zwiń