Czemu gwiazdy oblewają się wodą z lodem?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 13:00
W ostatnich tygodniach w internecie prawdziwą furorę robią filmiki, w których przeróżne osoby - od polityków, przez celebrytów, znanych sportowców, aż do najzwyczajniejszych użytkowników portali społecznościowych - oblewają się wodą. Moda na splasha dotarła też do Polski. O co w tym wszystkim chodzi?
Audio
  • Splash był koleżeńską rozrywką. Ice Bucket Challenge pełni ważną rolę społeczną (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Gwiazda muzyki pop Rita Ora uczestniczyła w akcji Ice Bucket Challenge podczas pobytu w Nowym Jorku
Gwiazda muzyki pop Rita Ora uczestniczyła w akcji Ice Bucket Challenge podczas pobytu w Nowym JorkuFoto: PAP/GoffPhotos

Wodne szaleństwo rozpoczęło się oczywiście za oceanem. - Schemat jest prosty. Jeśli ktoś został nominowany, musi oblać się wodą i wyznaczyć kolejne osoby do wykonania tego zadania. W przypadku odmowy wykonania, należy zaprosić osobę, która nas nominowała na kolację - wyjaśnił w "Czwartym Wymiarze" Marcin Kubicki z magazynu "T3".
Moda na splasha zapoczątkowała kolejną zabawę, znacznie pożyczetniejszą. Ice Bucket Challenge zwrócił uwagę na problem, z jakim zmagają się osoby chorujące na stwardnienie boczne. - Oblanie się kostkami lodu ma symulować to, jak czują się ci ludzie. Bardzo rzadko mówiło się wcześniej o tym schorzeniu. Za sprawą Ice Bucket Challenge sytacja się zmieniła - przekonywał Kubicki.
ZOBACZ TEŻ: Dżentelmeni pomagają dzieciom

Istotne w Ice Bucket Challenge jest też przekazywanie funduszy na rzecz fundacji opiekujących się chorymi. Za sprawą zaangażowania wielu znanych osób, akcja zyskała ogromny rozgłos. O tym, kto między innymi oblewał się wodą i lodem, jakie kolejne akcje zdominują internet - dowiesz się z nagrania "Czwartego Wymiaru".
ac/pj

Czytaj także

Emotikonki świętują urodziny :D

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 19:00
Interpunkcyjne buźki zmieniły internet, a także narozrabiały "w realu". Aż dziw bierze, że mają już 30 lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kupuj z głową. Bez portfela

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 19:16
Wybrakowany towar, brak przesyłki albo kalkulator zamiast wymarzonego laptopa. Co robić kiedy ktoś oszuka nas na zakupach w sieci?
rozwiń zwiń

Czytaj także

GlamPaula: internet daje mi swobodę

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 12:00
Paula Perczyńska jest twórczynią kanału modowego na Youtubie "GlamPaulaTV". Jej konto obserwuje 32 tysiące subskrybentów. Jak sama twierdzi, czasem są dni, kiedy nagrywa prawie wszystko i dzieli się tym ze swoimi widzami.
rozwiń zwiń