Abu Dhabi - miasto przystosowane do luksusu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 18:40
W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie ma ani metra, ani tramwajów. Mieszkańcy rozkochani są w swoich samochodach, a turystom pozostają... autobusy i taksówki.
Audio
  • Jak podróżować po Abu Dhabi? (Czwórka/Czwarty wymiar)
Na ulicach Abu Dhabi zobaczysz głównie samochody. Tylko 1 procent mieszkańców korzysta z komunikacji miejskiej
Na ulicach Abu Dhabi zobaczysz głównie samochody. Tylko 1 procent mieszkańców korzysta z komunikacji miejskiejFoto: wikipedia.org/Aravind Sivaraj

Region Abu Dhabi rozlokowany jest na dwustu wyspach, sama stolica zaś zajmuje jedną z nich i jest drugim pod względem ludności miastem w kraju.

Czytaj także: W New Delhi taksówką jest nawet słoń >>>

Jak twierdzą turyści, jednym z lepszych środków taniej komunikacji po Abu Dhabi jest autobus. - Są tam linie prywatne i państwowe. Zarówno jedne, jak i drugie wyposażone są w nowoczesne, klimatyzowane maszyny. Zresztą klimatyzatory są także na przystankach - opowiada podróżnik Robert Szulc. - Sieć połączeń jest jasna i przejrzysta, ale duża liczba przystanków powoduje, że podróż znacznie się wydłuża. Warto jednak korzystać z tej formy poruszania się po mieście choćby ze względu na cenę. Za jeden bilet zapłacimy mniej niż 2 złote.

Wybierając się na wycieczkę, warto też pamiętać o wysokich temperaturach i zamiast autobusu z otwartym dachem wybrać pojazd klimatyzowany.
Więcej praktycznych porad, jak poruszać się po Abu Dhabi, znajdziesz w nagraniu z "Czwartego wymiaru".
(kul/mc)

Czytaj także

Belgrad kusi nocnym życiem

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 18:35
Stolica Serbii przeżywa w ostatnich latach prawdziwy renesans. Do Belgradu każdego dnia przybywają tysiące turystów, których przyciąga życie nocne, kuchnia i przyjazny klimat metropolii położonej na wzgórzach w okolicy ujścia Sawy do Dunaju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tajemnice zamku Vaux-le-Vicomte. Finansowe skandale Francji

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 14:00
Kompleks pałacowy Vaux-le-Vicomte - wybudowanie tego wyjątkowego miejsca Nicolas Fouquet, XVII-wieczny minister finansów Francji przypłacił wolnością, a także życiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Złota jesień - najpiękniejsza w Tatrach

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 06:00
- Najwięcej słońca jesienią znajdziemy po słowackiej stronie Tatr - przekonuje podróżnik Adam Gąsior. - Mniej ludzi, więcej schronisk, które znajdują się wysoko w górach i pyszne jedzenie. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na późne wakacje, to jest to właściwy kierunek.
rozwiń zwiń