Polskie Radio
Section05
Luwr

Wirtualne zwiedzanie. "Luwr jest najczęściej odwiedzanym muzeum świata"

Pandemia koronawirusa zamknęła muzea, teatry czy sale koncertowe, natomiast każdy z nas jest coraz bardziej spragniony kontaktu z kulturą i sztuką. Wiele instytucji postanowiło pomóc nam w walce z nudą i zaprasza do wirtualnych odwiedzin. Jednym z takich miejsc jest Luwr. - Jest znakomity na warunki pandemiczne - potwierdza podróżniczka Anna Kwiatkowska.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima Daniel Wydrych Luwr NASA Malbork Sława Bieńczycka

Zamach w Paryżu, szczyt UE na Malcie, cyberatak na KNF

Zamach na terenie Luwru w Paryżu, szczyt Unii Europejskiej na Malcie, cyberatak na system informatyczny Komisji Nadzoru Finansowego – to główne tematy, które w Podsumowaniu Dnia komentowali Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego dziennika "Rzeczpospolita", Joanna Świątkowska, ekspertka Instytutu Kościuszki i Michał Krupiński, prezes PZU.
Zobacz więcej na temat:  Francja Luwr terroryzm Malta cyberprzestępczość Paryż Jerzy Haszczyński Unia Europejska Libia imigranci w Europie KNF

Bezpieczeństwo głównym tematem we Francji

Uzbrojony w nóż mężczyzna próbował zaatakować francuskiego wojskowego w pobliżu Luwru, w centrum Paryża i został postrzelony – poinformowała francuska policja. Francuski premier Bernard Cazeneuve oświadczył, że incydent w Paryżu był "najwyraźniej atakiem o charakterze terrorystycznym". O sytuacji we Francji mówił w audycji Świat w Południe dr Bartłomiej Zdaniuk, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Francja terroryzm Paryż Francois Fillon Michał Żakowski Luwr