Pułapki internetu. Jak nie dać się wirusom?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 20:02
"Rosja zaatakowała Polskę", "uczniowie od przyszłego roku szkolnego w sobotę będą musieli chodzić do szkoły" - to tylko niektóre z "gorących newsów", którymi zalewany jest Facebook.
Pułapki internetu. Jak nie dać się wirusom?
Foto: Glow Images/East News

To oczywiście przekręty, fake'owe informacje, w które nie należy klikać. Często, po wejściu w danego linka wyświetla się okienko, w którym musimy potwierdzić nasz wiek, albo rzekomo zaktualizować oprogramowanie komputera. Jeśli nieopacznie wyrazimy zgodę - instalujemy sobie wirusa i infektujemy swój sprzęt na własne życzenie.

Czytaj także: Ciekawostki o Facebooku. Jak dostać pracę w ekipie Zuckerberga <<<

Jak bronić się przed takimi pułapkami? Jak rozpoznać, że dana informacja jest nieprawdziwa, a nasz "znajomy" wyświetla ją na swoim wallu automatycznie, a nie świadomie?Jak usunąć wirusa, którego "ściągniemy" sobie na komputer?

O tym porozmawiamy we wtorkowym "Czwartym wymiarze". Zapraszamy 23 wrzesnia, od godz. 16.00.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak rodzi się potęga sklepu internetowego?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:07
Amazon, jak wiele innych firm działających w branży komputerowej, powstał w garażu. - To był początek lat 90. Większość firm, które znamy dziś, m.in. Dell, Microsoft czy Apple, wyrastało właśnie w takich warunkach - mówi prof. Krzysztof Borowski, konsultant książki "Jeff Bezos i Era Amazona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeden z twórców internetu o globalnej sieci

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 18:35
W piątkowym "Czwartym Wymiarze" porozmawiamy z Håkonem Wium Liem, jednym z twórców internetu. Sieć kończy właśnie 25 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacy jesteśmy? To widać w internetowych postach

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 15:11
Czytając wpisy internautów pod artykułami, teledyskami czy zdjęciami gwiazd, można się uśmiechnąć, zażenować albo mocno zdenerwować. Okazuje się, że w tych komentarzach odnaleźć można znakomity portret własny naszych rodaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korporacje, które "zjadają" inne korporacje - jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 18:00
- To stosunkowo nowa moda. Zjawisko ostatnio przybiera na sile – mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń