XVI Piknik Naukowy: drukujemy głos Piłsudskiego w 3D!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:00
- Będziemy drukować w technologii 3D dźwięki, które są dostępne w naszym serwisie - zapowiadał w Czwórce Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu. Redakcyjna ekipa sprawiła, że słowo ciałem się stało.
Audio
  • Kamil Jasieński o atrakcjach XVI Pikniku Naukowego
Józef Piłsudski fot. Wikimedia Commons.
Józef Piłsudski fot. Wikimedia Commons.Foto: Wikipedia/K. Pęcherski, domena publiczna

- Wybraliśmy ponad dwadzieścia fantastycznych nagrań z archiwum. To głosy postaci powszechnie znanych np. Józefa Piłsudskiego, Martina Luthera Kinga, ale też słynne komentarze Tomasza Zimocha - opowiadał Krzysztof Mielech gość "Czwartego Wymiaru".

W namiocie nr 7 można więc było nie tylko zobaczyć dźwięki, ale przede wszystkim ich dotknąć. - Wszystko za sprawą specjalnej masy plastycznej, która odwzorowuje to, co widoczne na ekranie komputera. Ta technologia była wykorzystywana np. do wydruku sylwetek ludzi - podkreślał Mielech.

Dodatkową atrakcją dla tych, którzy odwiedzili namiot nr 7, była możliwość zabrania ze sobą takiego wydruku do domu. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Przypominamy, że Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Tegoroczna edycja odbyła się w Warszawie w Parku Rydza Śmigłego, 12 maja, w godzinach 11 - 20. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym planem imprezy.

/

bch

Czytaj także

XVI Piknik Naukowy: miejsce, w którym energia zamienia się w materię

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 09:00
Wielki naukowy happening odbędzie się już w najbliższą sobotę w parku im. Rydza-Śmigłego w Warszawie. – Ta impreza to jest fontanna entuzjazmu – mówi dyrektor imprezy dr hab. Konrad Bajer w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Elektryczne cytryny na XVI Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 12:40
Przygotowania do Pikniku na finiszu... Tymczasem Koło Naukowe Ogrodników SGGW pokazało w Czwórce, jakie są alternatywne, a w dodatku ekologiczne, sposoby na doładowanie komórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XVI Piknik Naukowy: relacje, zapowiedzi, filmy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 09:00
W stołecznym parku im. Rydza-Śmigłego trwa wielkie święto nauki - piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy na relacje z tego wyjątkowego wydarzenia!
rozwiń zwiń