Hakerzy rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 14:59
- Z bezpieczeństwem w sieci jest jak z bezpieczeństwem na ulicy: nie ma co panikować, ale trzeba zachować ostrożność – mówił Przemysław Jaroszewski, ekspert od bezpieczeństwa teleinformatycznego, który w Czwórce zapraszał na specjalną konferencję poświęconą temu zagadnieniu.
Audio
  • Przemysław Jaroszewski o bezpieczeństwie w sieci

W dniach 23-24 października Warszawa będzie gościć ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa pracujących m.in. dla takich firm i instytucji jak NASA, US CERT, Google, czy Twitter.

Okazją do spotkania będzie XVI Konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego SECURE 2012 organizowana przez instytut badawczy NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska.

- Na konferencji będzie można się dowiedzieć jak zwalczać wycieki danych. W jaki sposób są profilowani hakerzy i jakie są metody zabezpieczania się przed nimi – opowiadał Przemysław Jaroszewski. Gość "Czwartego Wymiaru" opowiadał, że duże firmy coraz bardziej narażone są włamania internetowe. - Hakerzy są coraz bardziej cwani, coraz lepiej wiedzą czego szukać. Aby bronić się skutecznie trzeba skuteczniej rozpoznawać jaka jest motywacja osób, które próbują się włamać – wyjaśniał.

Również przeciętni użytkownicy powinni ostrożnie korzystać z dobrodziejstw sieci. Aby nie stać się ofiarą cyber przestępstwa należy zachować przynajmniej podstawowe środki ostrożności. - trzeba pamiętać, żeby nie instalować niepotrzebnych i nieznanych nam programów. Aktualizować nasze oprogramowanie i używać zdrowego rozsądku – radził Jaroszewski.

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Gangsterzy wykorzystują antywirusy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 14:15
Gangsterzy zarabiają na lęku internautów przed wirusami sprzedając im programy będące zakamuflowanym oprogramowaniem przechwytywania danych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagrożenia w sieci: nie daj się okraść!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 18:15
Na świecie codziennie ofiarą cyberprzestępców pada ponad 1 milion osób. Wciąż przybywa naiwnych, którzy w sieci udostępniają najbardziej poufne dane i... nawet o tym nie wiedzą. Dowiedz się, co zrobić, by nie stać się łatwym celem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kontroluj swoje strony WWW bez przerwy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 00:00
Internet never sleeps. Kto ma biznes w Internecie musi pamiętać, że jednym z najważniejszych czynników sukcesu jest nieprzerwana dostępność i sprawność zasobów firmy w Internecie.
rozwiń zwiń