Teatr na ulicy stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 18:00
Festiwal Sztuka Ulicy jest najstarszą tego typu imprezą w stolicy. Odbywa się od 22 lat i cały czas promuje teatr plenerowy i uliczny.
Audio
  • Dariusz Jarosiński, dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuka Ulicy zaprasza na wydarzenia tej imprezy (Czwórka/Stacja Kultura)
Spektakl: Dźwiękowiązałka
Spektakl: DźwiękowiązałkaFoto: Kasia Chmura-Cegiełkowska/mat.organizatora

Ostatni weekend czerwca i pierwszy weekend lipca to dni, gdy teatr zawładnie ulicami Warszawy. Sztuka Ulicy opanuje Rynek Nowego Miasta, Plac Zamkowy, Park Agrykola. Nie zabraknie teatru pantominy, komedii, teatrów religijnych, wędrownych, a także warsztatów teatralnych, instalacji artystycznych, wystaw fotografii, pokazów mody awangardowej, cyrku i parad.

Dariusz Jarosiński, dyrektor artystyczny imprezy, przekonuje, że Festiwal Sztuka Ulicy od dawna przyciąga swoich stałych widzów - kiedyś przybywali będąc uczniami stołecznych podstawówek, dziś przyprowadzają swoje dzieci na spektakle.
- 22 lata temu festiwal był bardziej zauważalny, bo świat był szary - mówi gość "Stacji Kultura". - Dziś świat jest bardziej kolorowy, mimo to Sztuka Ulicy promuje tych, którzy przestrzeń miasta wybrali dla swojej aktywności.
Podczas festiwalowych weekendów nie zabraknie teatru opartego na literaturze i na improwizacji. To wspaniała propozycja, dla tych, którzy na weekend zostają w mieście, a lubią spędzać czas z kulturą.
W programie zaplanowano 26 wydarzeń, występ 21 formacji, w tym trzech z zagranicy. Warszawę odwiedzą: formacja cyrkowa z Belgii, zabawna słowacka grupa i kijowski teatr z paradą uliczną.
Sztuka Ulicy opanuje stolicę w dniach 28-29 czerwca i od 4 do 6 lipca.
(pj/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka SZTUKA TEATR
Czytaj także

Ewa Bułhak: w aktorstwie trzeba łamać samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 16:42
Czerwone dywany, okładki kolorowych czasopism i błysk fleszy nigdy jej nie interesowały. – To nie jest to, co pociąga mnie w aktorstwie – mówi Ewa Konstancja Bułhak. – Najbardziej fascynujące w aktorstwie jest to, co dzieje się przed premierą spektaklu, dochodzenie do pewnych rzeczy i łamanie samego siebie kołem zębatym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Seweryn: warto nauczyć się odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:15
Wielu mówi o niej, że "wprowadziła nową jakość" na polską scenę teatralną. Maria Seweryn przyznaje, że dopiero od niedawna stara się zwolnić szalone dotychczas tempo życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klancyk rozkręca Klub Komediowy

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 14:56
Nieuczesani, nieokiełznani i nieprzewidywalni - tacy są Michał Sufin i Bartek Młynarski z Teatru Improwizowanego Klancyk. Niebawem startują z nowym pomysłem - Klubem Komediowym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Zieliński: w teatrze liczy się praca zespołowa

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 11:00
- Od dziecka lubiłem bawić się w naśladownictwo. Gdy tylko pojawiał się w moim otoczeniu ktoś ciekawy, natychmiast wynajdowałem charakterystyczne cechy i powtarzałem je - wspomina aktor w Czwórce.
rozwiń zwiń