Ekipa z Teatru Ekipa

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 17:00
"Urban legend", czyli legenda miejska, to współczesna opowieść, która może być w swej historii prawdziwa, nieprawdziwa lub tylko niektóre fakty mogą mieć coś wspólnego z autentycznością. Termin "legenda miejska" rozróżnia historie, opowiadane z dziada pradziada, od tych dzisiejszych.
Audio
  • Współtwórcy spektaklu opowiadają o swojej nowej premierze. (Czwórka/Stacja Kultura)
Ekipa z Teatru Ekipa
Foto: Glow Images/East News

Gośćmi "Stacji Kultura" byli Jan Naturski i Jędrzej Taranek z niezależnego Teatru Ekipa - współautorzy premierowego spektaklu Urban Sounds.

- Same legendy są jakby osią tego spektaklu, ale wokół nich bardzo dużo się dzieje. Aktorzy, którzy się tam pojawiają, ich postacie, tak naprawdę nie wiedzą, dlaczego znalazły się w tej przestrzeni, w której się spotykają i widzowie… tak samo. Oni przychodzą do nas na spektakl, ale są również jego bohaterami - mówi Jędrzej Taranek.

- Nie bierzemy ich do odpowiedzi, oczywiście, ale utożsamiamy się z nimi i zwracamy się do nich - dodaje Jan Naturski.

Czytaj także: Piotr cieplak - dendrolog, który pokochał teatr <<<

Ważną częścią spektaklu jest muzyka, którą skomponował młody kompozytor - Grzegorz Mazoń. Według Jana i Jędrzeja najlepszy w kraju!

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gośćmi audycji "Stacja Kultura".

bc/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA TEATR
Czytaj także

Karolina Chapko: bywam zazdrosna o role, które dostaje moja siostra

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 12:00
Aktorka niedawno zagrała, wraz ze swoją bliźniaczką, w filmie "Oszukane", a kilka miesięcy temu można było zobaczyć ją u boku Jakuba Gierszała w filmie "Yuma". Podobno szykują się kolejne propozycje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Boczarska: praca nad rolą jest jak poznanie nowego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:40
Nie boi się aktorskich wyzwań i na potrzeby roli chętnie zmienia wizerunek. Przyznaje, że nie sztuką jest być piękną cały czas, sztuką jest przekraczać w sobie granice. W cyklu "Warsztat pracy" przyglądamy się aktorce, Magdalenie Boczarskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Majewski odsłania inne oblicze

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 11:50
Przez lata był kojarzony z wygłupianiem się na antenie telewizji, ale nie wszystkim pasowała jego szczerość i poczucie humoru. - Widzowie mnie nie zawiedli, ale osoby decydujące o mojej karierze już tak. W teatrze ludzie zobaczą moje inne oblicze, którego w telewizji często nie mogłem pokazać - powiedział w Czwórce Szymon Majewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje 2014 zapowiadają się kulturowo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 18:00
Podczas letniej przerwy od szkoły i wyczekanych wakacyjnych urlopów nareszcie możemy znaleźć czas na pozytywną dawkę kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie - od muzyki, poprzez film, aż po teatr. Zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy!
rozwiń zwiń