Hit z "50 twarzy Grey’a" odnosi komercyjny sukces

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 13:20
- Te piosenki nie są obliczone na efekt artystyczny, to ma się po prostu dobrze sprzedać - ocenia krytyk muzyczny Marcin Cichoński.
Audio
  • "50 twarzy Grey'a" - lepiej się słucha czy ogląda? (Czwórka/Stacja Kultura)
Największe gwiazdy na ścieżce dźwiękowej 50 twarzy Greya - czy zdobędą szczyty list przebojów
Największe gwiazdy na ścieżce dźwiękowej "50 twarzy Grey'a" - czy zdobędą szczyty list przebojówFoto: materiały prasowe (fragment okładki)

Największy hit z filmu "50 twarzy Grey'a", "Love Me Like You Do" w wykonaniu Ellie Goulding, już podbił listy przebojów w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Szkocji.

Jednak redaktor muzyczny Marcin Cichoński przekonuje, że to wcale nie ten kasowy hit jest najlepszą piosenką na płycie: - Są tam dwa-trzy doskonałe utwory, np. piosenki Beyoncé czy Franka Sinatry. A jeżeli posłuchamy sobie Ellie Goulding, to mamy wrażenie, że jest to ścieżka dźwiękowa do filmu o pierwszych doznaniach gimnazjalistki.

Hit "Love Me Like You Do" ma już ok. 50 mln wyświetleń w serwisie YouTube, a sam film "50 twarzy Grey’a" przez trzy dni zarobił 240 mln dolarów.

 

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Mateusz Patyk

Gość: Marcin Cichoński, krytyk muzyczny

Data emisji: 16.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(mg/kul)

Czytaj także

Walentynki. Co warto zobaczyć w kinie?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 09:00
Jak spędzić walentynkowy wieczór? W kinie! Filmowe nowości prezentuje i omawia bezlitosny krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Schuchardt - aktor, któremu nie jest wszystko jedno

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 19:12
- Jestem optymistą - mówi aktor Tomasz Schuchardt. - Tyle, że przewrotnym, bo zawsze wszystko wyobrażam sobie gorzej, niż potem jest w rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Dolski: bycie artystą polega na przełamywaniu stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 15:52
- Wiem, że łącząc style muzyczne stąpam po "cienkiej linii", ale staram się wypracować swój styl, nie być wyłącznie odtwórcą - mówi skrzypek Tomasz Dolski.
rozwiń zwiń